Narodziny dziecka to bardzo pracowity okres w życiu rodziców. Kwestie przygotowań zaczynają się kilka miesięcy przed tym, jak dziecko ma przyjść na świat. Przede wszystkim trzeba zmierzyć się ze świadomością, że codzienny plan nie będzie już, taki jak dotychczas. Nie będzie już tyle okazji na spotkania ze znajomymi, a wszystkie wolne chwile trzeba przeznaczać na zagwarantowanie dziecku optymalnej przyszłości. Z pewnością należy odwiedzić wiele sklepów w celu poszukiwań takich akcesoriów, jak wyprawka dla noworodka - z uwzględnieniem zarówno tych rzeczy, które przydadzą się maleństwu w lecie, jak i tych, które będą nam potrzebne w zimie. Są wśród nich, body, śpioszki, koszulki, skarpetki, ciepłe bluzy, czy czapeczka. Trzeba też rozważyć zakup funkcjonalnego i długotrwałego wózka - najlepiej z akcesoriami ochronnymi przeciw zbyt dużemu wiatrowi, upałom oraz obfitym opadom deszczu. Do tego rodzice powinni się zapoznać, jak karmić dziecko i w którym miesiącu jego dieta powinna być uzupełniana o odpowiednie składniki. Należy także umieć wyczuć jego potrzeby w okresie, w którym nie potrafi mówić i być na każde jego zawołanie. Dopiero z czasem przyjdą kolejne obowiązki takie jak nauka czytania, czy pisania.

Jaka płeć dziecka - w którym tygodniu możemy się tego dowiedzieć?

płeć dziecka w którym tygodniu, kto trzyma dziecko do chrztu, jak odstawić dziecko od karmienia piersią

Jednym z podstawowych pytań, które stawiają sobie młodzi rodzice jest płeć dziecka - w którym tygodniu można ją poznać. Pełni entuzjazmu nie mogą się doczekać, więc chcą jak najszybciej dowiedzieć się, czy to chłopiec, czy dziewczynka.  To także bardzo ważny aspekt - m.in. pod kątem urządzenia domu we właściwe kolory oraz zakup właściwej wyprawki. Odpowiedź na to pytanie nie jest jednak jednoznaczna. To w którym tygodniu płeć dziecka może zostać określona - zależy to od wielu czynników. Zacząć należy od tego, która jest to ciąża kobiety. Szacuje się, że będzie to zwykle około 14 do 16 tygodnia. Ponadto, w którym tygodnia płeć dziecka będzie widoczna, zależy także od faktu, jak dziecko jest ułożone i czy jest to ciąża mnoga.

Pierwsze uroczystości, czyli kto trzyma dziecko do chrztu?

Z początkami dziecka na świecie wiążą się też dodatkowe rytuały, do których należą m.in. chrzciny. W gestii rodziców należy także wybór ojca i matki chrzestnej. Jednak do rozważań należy też kwestia - kto trzyma dziecko do chrztu. Zwykle zaleca się, aby to matka była tą osobą. Potrzebna jest szczególna odpowiedzialność w trzech momentach - podczas wnoszenia dziecka do kościoła, podczas samego sakramentu, a także podczas błogosławieństwa. Jest to dzień bardzo ważny - oznaczający, że we wspólnocie pojawia się nowy członek. To, kto trzyma dziecko do chrztu, często zależy jednak od dogadania się rodziców między sobą. Ważne, żeby maleństwo miało zapewnione komfort oraz, aby sami rodzice nie czuli się niezręcznie. Żeby dowiedzieć się, kto trzyma dziecko do chrztu, można spytać o radę księdza.

Kwestie żywieniowe - jak odstawić dziecko od karmienia piersią

płeć dziecka w którym tygodniu, kto trzyma dziecko do chrztu, jak odstawić dziecko od karmienia piersiąNa początku zostało wspomniane, że niezwykle istotna jest dieta dziecka. Aby można było wzbogacać harmonogram żywieniowy o kolejne składniki, należy wiedzieć, jak odstawić dziecko od karmienia piersią. Rozdzielenie z matczynym mlekiem łatwy nie będzie, dlatego warto to zrobić bezboleśnie. Pierwszą kwestią, aby rozeznać, jak odstawić dziecko od karmienia piersią, jest czas, w którym należy to zrobić. Szacuje się, że w ten sposób należy karmić przynajmniej do drugiego roku życia. Ponadto, trzeba znać przyczyny całego procesu. Niektóre dzieci potrzebują piersi do karmienia, ale w przypadku innych jest to kwestia osobowości dziecka. Żeby zorientować się, kiedy i jak odstawić karmienie piersią, należy zrozumieć potrzeby dziecka - zarówno psychiczne, jak i fizyczne.