Site Loader

W dzisiejszych czasach coraz częściej podróżujemy – wybieramy się bardzo chętnie zarówno na mniejsze jak i większe wyprawy. Kiedy mamy wolny weekend najczęściej wybieramy się do najpopularniejszych europejskich lub polskich miast, takich jak chociażby Paryż, Rzym, Wenecja, Barcelona,Wrocław Kraków oraz cudowny i często niedoceniany Poznań.

Weekendowa wyprawa do Poznania

naleśniki Poznań to niezwykle piękne miasto słynące z wielu atrakcji oraz cudownych walorów krajobrazowych. Wyprawa na długi weekend do Poznania to świetny pomysł – możemy wyjechać w piątek i spędzić tutaj weekend, a w pracy pojawić się w poniedziałek lub wtorek rano – wszystko zależy od tego czy uda nam się załatwić z szefem dodatkowy wolny dzień.

W Poznaniu czeka na nas mnóstwo atrakcji. Są to między innymi : Stary Rynek, Jezioro Maltańskie, Rogalowe Muzeum, Park Cytadela, Ogród Botaniczny, Katedra Poznańska oraz katedra Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i Świętej Marii Magdaleny.

Gdzie dobrze zjeść w Poznaniu?

Odwiedzając miasto Poznań oprócz ciekawych zabytków i obiektów kulturalnych oraz parków i ogrodów botanicznych warto jest zasmakować poznańskiej kuchni lokalnej oraz uraczyć się mocniejszym trunkiem dla kurażu. Naleśniki w mieście Poznań, to świetna propozycja na śniadanie, które możemy zamówić w większości przytulnych knajpek oraz restauracji w okolicach rynku. Naleśniki w mieście Poznań są serwowane zarówno na słodko, na przykład z malinami oraz bitą śmietaną jak również na pikantnie – ze słonym twarożkiem i warzywami oraz szpinakiem, a nawet tuńczykiem i serem feta. Oprócz naleśników warto jest także spróbować wybornej kawy serwowanej przez poznańskich baristów. Z pewnością docenimy tutaj niezwykły smak i aromat latte oraz cappucino czy flat white.

Naleśniki w mieście Poznań to świetna propozycja na pierwszy posiłek oraz pysze rozpoczęcie nowego dnia, natomiast jako danie obiadowe warto jest spróbować regionalnych przysmaków takich jak chociażby kaczka faszerowana jabłkami oraz golonka z kapustą czy też pyzy z mięsem.

Przeczytaj również:
Mroźna pogoda nie musi Cię powstrzymywać od wspaniałych rodzinnych wypraw w góry, jeśli będziesz miał
Życie jako freelancer, czyli wolny strzelec to marzenie wielu ludzi. Można w taki sposób pracować
Twórczość i kreatywność jest bardzo cennym elementem dla zrobienia wielkiej kariery. Dlatego właśnie od najmłodszych

Autor: Redakcja BiegajacaMama.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *