Ładna bielizna sprawia nie tylko, że czujesz się atrakcyjnie, seksownie i kobieca, ale też uwidacznia ona Twoje walory – zwłaszcza jeśli jest odpowiednio dobrana. Biustonosz push-up podnosi biust, a dokładnie go wypycha, dzięki czemu tego rodzaju bielizna jest doskonałym rozwiązaniem dla kobiet o niewielkim biuście.

Co to jest biustonosz typu push-up?

biustonosz push up

Co kryje się za to nazwą i co ona właściwie oznacza? Push-up z języka angielskiego oznacza „wypchnąć w górę” i taki też efekt daje biustonosz push-up. Unosi biust do góry i zbiera go po bokach, jest to możliwe dzięki specjalnie wyprofilowanym wkładkom (piankowym lub żelowym) i krojowi, który daje właśnie taki efekt. Takie zastosowanie najczęściej spotyka się w biustonoszach bardotkach lub biustonoszach o nisko osadzonych fiszbinach. Odsłaniają one sporą część dekoltu, dlatego biust wygląda w nich bardzo efektownie, przez to biustonosz push-up bardzo ładnie wygląda przy sukienkach z głębokim wcięciem.

Zalety biustonosza typu push-up

Nie każda kobieta może pochwalić się biustem sporych rozmiarów, ale biustonosz push-up pozwoli wyeksponować go i sprawić, że będzie optycznie większy. To na pewno największa zaleta tego typu biustonosza i dlatego push-up jest tak chętnie wybierany.

● Wyrównuje asymetrię piersi – niektóre kobiety mają piersi w widocznie asymetryczne, a biustonosz push-up pozwala tę różnicę zniwelować i sprawić, że jest ona niedostrzegalna.

● Nie tylko na mały biust – choć biustonosz push-up doskonale eksponuje i optycznie powiększa biust i dlatego używany jest przez posiadaczki małych piersi, to także doskonale „zbiera” biust po bokach. Dlatego z powodzeniem noszony jest przez kobiety, które mają rozmiar biustu D czy E.

● Można go nosić bez ramiączek – pod sukienki gorsetowe, letnie bluzki bez ramiączek, czy jako góra od stroju kąpielowego. Biustonosz typu push-up jest uniwersalny. Podtrzymuje biust, by wyglądał efektownie w każdej sytuacji.

Przy zakupie tego – jak i każdego innego rodzaju biustonosza – trzeba go odpowiednio dobrać. Okazuje się, że nawet 70% kobiet ma źle dobrany biustonosz, przez co nie spełnia on swojej pierwotnej funkcji. Rozmiar biustonosza łatwo określić dokonując prostych pomiarów, ale jeśli sprawia Ci to trudność, to nie szkodzi by poprosić ekspedientkę w sklepie z bielizną o pomoc w doborze właściwego rozmiaru biustonosza. Zwłaszcza przy biustonoszach typu push-up dobór odpowiedniego rozmiaru jest kluczowy, gdyż tylko wtedy ten rodzaj stanika w stu procentach spełnia swoje przeznaczenie.