Każdy z nas w ferworze porządków zaczyna marzyć o czarodziejskiej różdżce, która zrobi za nas wszystko. Być może jest to odpowiednia chwila by spróbować, co potrafi odkurzacz parowy. Bez czarów i detergentów usunie bród z każdego pomieszczenia w Twoim domu, a dzięki zmienianym końcówkom, oczyści także dywan czy tapicerkę.

Urządzenie działa w nieskomplikowany sposób i jest bardzo wygodne w użyciu. Odkurzacz parowy jest wyposażony w zbiornik wody, która gdy zaczyna wrzeć, wytwarza parę wodną. Emitowana para zmiękcza i usuwa bród, a ten z kolei jest zasysany do środka za pomocą elemntu ssącego. Dzięki temu sprzątamy szybciej i bardziej dokładnie, więc automatycznie musimy to robić rzadziej. Poza tym dzięki jego ergonomicznej budowie i różnym konfiguracjom rączki, nie trzeba się schylać podczas odkurzania, by dotrzeć do bardziej ukrytych miejsc. 

Najlepszy dla alergików

Czy sprzątanie może być przyjemne?To nie są jednak jedyne korzyści, jakie płyną z używania tego urządzenia. Ponieważ korzystając z odkurzacza parowego, nie musimy już sięgać po inne środki czystości, oszczędzamy wydatki. Nasze porządki są również w pełni bezpieczne dla osób uczulonych na chemię. W dodatku odkurzacz parowy oprócz kurzu, skutecznie usuwa także bakterie, roztocza, patogeny grzybowe, pleśń i inne alergeny. Pod wpływem wysokiej temperatury, emitowana para ma także właściwości dezynfekujące, więc takie urządzenie przyda się w każdym domu w którym są dzieci i zwierzęta lub wszędzie tam, gdzie zależy nam na higienie.

Szybsze sprzątanie i bez detergentów jest także przyjazne dla środowiska naturalnego, odkurzacz parowy jest więc bardziej "eko". By woda w pojemniku zagotowała się szybciej, można dolać od razu ciepłą, żeby zaoszczędzić pobór prądu i nasz czas.

Bezlitosny dla brudu

Przy pomocy odkurzacza parowego sprawnie i dokładnie wysprzątasz salon, przedpokój, ale także kuchnię czy taras. Kurz, plamy z jedzenia, smaru, zaschnięty sok czy zwierzęta brudzące podłogi - to już nie będzie problem. Żadnych plam nie trzeba będzie moczyć a potem zdzierać, wystarczy jedno posunięcie. Odkurzaczem parowym wyczyścisz też bardzo dokładnie dywan, tapicerkę tapczanu czy fotela. Para wnika w czyszczoną powierzchnię, ale z drugiej strony nie zostawia jej mokrej, co znacznie przyspieszy porządki, a Ty masz więcej czasu, aby korzystać z czystego i higienicznego domu.

Odkurzacz parowy jest też bardziej poręczny i łatwiejszy do schowania. A przez swój nowoczesny dizajn i różne funkcje z pewnością zachęci do odkurzania także innych domowników.