Czy wiesz, jak dużo zalet zapewniają organizmowi nienasycone kwasy tłuszczowe? Tworząc swój olej lniany, konopny lub migdałowy, masz gwarancję, iż Twoje potrawy mają jedynie to, co naturalne! Nie ma w nich syntetycznych treści konserwujących. Dodatkowo, stosując prasy do tłoczenia oleju, zachowujesz wszelkie elementy wzmacniające znajdujące się w nasionach bądź orzechach.

 

Domowa prasa do oleju


Zwięźle rzecz biorąc, domowa prasa do oleju pozwoli tłoczyć oleje – na zimno, więc bez wczesnej obróbki materiału – w warunkach mieszkaniowych. Taki nierafinowany, surowy, niefiltrowany roślinny tłuszcz jest zdecydowanie bogatszy w elementy wzmacniające aniżeli jego ostateczny substytut ze sklepowej półki. Po pierwsze, ma więcej witamin, minerałów i kwasów omega-3, omega-6 oraz omega-9, jakich proporcje w danych olejach zależą od typu wykorzystanych orzechów, pestek bądź nasion oleistych, z jakich zostały wytłoczone.

 

Prasa do oleju: sposób działania oraz zalety artykułu


Domowa prasa do oleju pozwoli na wydzielanie nierafinowanego, naturalnego oleju, tłoczonego na zimno. Taki tłuszcz uznaje się za lepszy, gdyż nie jest poddawany obróbce termicznej, jaka pozbawia olej istotnych elementów wzmacniających. Znaczy to, iż dzięki prasie do tłoczenia oleju można przyswoić więcej witamin, minerałów i kwasów. Domowy olej nie ma dodatkowo konserwantów oraz syntetycznych treści, co powoduje, iż to artykuł lepszy aniżeli tenże z półek sklepowych.

 

Na czym polega fenomen pras do oleju?


Czym jest prasa do oleju?Być może jest to rzeczą prostą, lecz najistotniejszą sprawą ważną dla klasy otrzymanego oleju, jest sposób jego tłoczenia. Dzisiejszy klient winien zadać sobie pytanie, czemu etykiety oleju na półkach sklepowych nie mają danych o rodzaju tłoczenia? Wytwórcy informują nas jedynie o tymże, czy olej jest z pierwszego tłoczenia lub nie. Dla nas jako klientów, jest to jedynie informacja o tymże iż, jest to artykuł powstały z jednokrotnego tłoczenia nasion bądź z wielorazowego tłoczenia tego materiału. Informacja taka nie mówi nam natomiast, jak olej został wytworzony.

 

Tłoczenie oleju w domu


Wyciskarka do oleju pozwoli bez zastosowania konserwantów - przez tłoczenie na zimno - otrzymać olej z roślin oleistych. Tłoczenie na zimno jest niezwykle istotne z powodu tego, iż dużo ważnych treści wzmacniających ginie już w temperaturze 42 stopni Celsjusza. Dzięki zastosowaniu prasy do oleju owa górna granica temperatury nie jest naruszona. Zastosowanie tłoczarki do oleju jest niezwykle łatwe. Do dołu wlotowego należy nałożyć daną ilość pestek bądź orzechów, zależnie od typu oleju jaki pragniemy wykorzystać.