Zdrowie to temat, który dotyczy każdej osoby, dlatego troska o nie jest niezwykle istotna. Popularnością cieszy się ostatnimi czasy karboksyterapia - jest to zabieg polegający na wstrzykiwaniu dwutlenku węgla pod skórę. Nowatorskie metody oraz postęp technologiczny sprawiają, że coraz więcej osób chętnie z niego korzysta w celu poprawy swojego ciała.

Stosowanie zabiegu

Tego typu operacja jest Zabieg karboksyterapistosowana głównie przez osoby, które chcą zadbać o swoją skórę oraz włosy. Można go z powodzeniem stosować także pod kątem redukcji cellulitu, czy rozstępów. Również wiele kobiet w ciąży stosuje karboksyterapię, gdyż pozwala ona dojść do ładu w przypadku wiotczejącej skóry. Tego typu zabieg może być skuteczny także dla osób mających problemy z oczami, np. opadającymi powiekami, czy też cieniami i workami przed oczami. Należy wspomnieć również, że karboksyterapia pozwoli ograniczyć wypadnie włosów, oraz zwiększyć krzepnięcie krwi. Więcej o tym jak wygląda taki zabieg oraz gdzie go przeprowadzić znajdziemy na stronie https://odnovapoznan.pl/karboksyterapia.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg może wydawać się dosyć skomplikowany. Należy zacząć od tego, że dochodzi do iniekcji, po czym gaz rozchodzi się pod skórą. W ten sposób rozszerzane są naczynia krwionośne, a tkanki zostają dotlenione. Za sprawą dwutlenku węgla tanki mogą się zregenerować, a nowe naczynia krwionośne pozwalają także na odmłodzenie i wzmocnienie skóry. Dzięki karboksyterapii mogą zostać pobudzone procesy naturalne. Jest to szczególnie istotne w kontekście osób, zmagających się z problemami takimi jak niewłaściwy styl życia - np. brak ruchliwości i aktywności fizycznej, niewłaściwa dieta, czy też duża ilość używek. Podczas zabiegu zostaje też uruchomiona produkcja kolagenu i elastyny. Nieco kurczą się kolagenowe włókna kolagenowe oraz poprawia się krążenie. Skóra robi się wobec tego gładka i sprężysta.

Karboksyterapia pozwala też na zwiększenie się ilości naczyń włosowatych. W ten sposób może skutecznie zniwelować cienie pod oczami. Wrażliwa na dwutlenek węgla jest za to tkanka tłuszczowa, który przekształca się skutecznie w kwas węglowy. Dzięki temu uruchamiana jest lipoliza, co powoduje rozkładanie się tłuszczu. Oprócz znacznie szybszego niż do tej pory wydalenia uwolnionego tłuszczu przyspieszony zostaje również metabolizm. Skóra jest natomiast odmładzana i zrewitalizowana. Ponadto, sama operacja nie powoduje uszkodzeń skóry, nie wywołuje też reakcji alergicznych i może umiejętnie przeciwdziałać promieniowaniu UV. Mała inwazyjność karboksyterapii jest potwierdzona przez specjalistów, co sprawia, że po operacji możemy szybko wrócić do codzienności.