Nutridrink to doustna dieta, która w niedużych opakowaniach zawiera bardzo dużo składników odżywczych. W ich skład wchodzi białko, węglowodany oraz wiele witamin i minerałów, które odżywiają organizm pacjenta. Jest to produkt występujący w płynie, co ułatwia przyjmowanie osobom, borykającym się z problemami z gryzieniem czy połykaniem. Wrócenie do prawidłowego stanu odżywiania, bądź pozostanie przy nim podczas choroby, jest bardzo trudne. Nutridrink nam to ułatwia, a zarazem umożliwia. Rozwiązuje on też problemy związane z jedzeniem wynikające z choroby, takie jak brak apetytu.

Dla kogo?

NutridrinkPreparaty te, w zależności od wariantu, są przeznaczone dla osób przeżywających chorobę nowotworową. Wspomagają organizm pacjenta przed i po operacji. Pomagają ludziom przewlekle chorym, starszym czy dzieciom. Osoby niezdrowe nieprzyjmujące odpowiedniej ilości składników odżywczych mogą być zagrożone niedożywieniem. Jest to choroba jednostkowa, która często jest lekceważona. Nutridrink powinien być stosowany, pod nadzorem lekarza bądź dietetyka.

Jak stosować?

Spożycie powinno być dostosowane indywidualnie do każdego pacjenta, w zależności od ilości posiłków, zapotrzebowania oraz oczywiście stanu chorego. Najbardziej zalecana dieta to dwie butelki dziennie przez 14 dni. W zależności od stanu chorego terapię tę można wydłużyć. Nutridrink należy pić powoli. Wysoka osmolarność tego produktu wiąże się z ryzykiem biegunki. Podczas pierwszego spożycia jest ono największe, dlatego jedną butelkę powinno się spożywać w ciągu 30 minut. Aby zwiększyć walory smakowe, produkty należy go trzymać w lodówce, gdyż schłodzony, smakuje najlepiej. Preparatu nie powinno podawać się dzieciom poniżej 3 roku życia. Środek może być stosowany między posiłkami, bądź dodawany do różnych potraw w celu zwiększania wartości odżywczej potrawy.

Żywienie medyczne

Jest to metoda leczenia bądź wspomagająca leczenie. Jej celem jest zwiększenie dodatkowych składników odżywczych, które są trudne do przyjęcia w szczególności podczas choroby. Dodatkowo odpowiednie odżywianie w czasie choroby może skrócić jej czas trwania, bądź niwelować skutki uboczne działania innych leków. Dwoma głównymi rodzajami żywienia medycznego są: żywienie do jelitowe zwane też enteralnym bądź pozajelitowe zwane dożylnym. Celem żywienia medycznego jest zapewnienie osobie niezdrowej potrzebnych składników odżywczych. Podczas choroby bardzo trudno dostarczać organizmowi wszelkiego rodzaju potrzebnych substancji, a żywienie medyczne nam to umożliwia.