Życie jako freelancer, czyli wolny strzelec to marzenie wielu ludzi. Można w taki sposób pracować w każdym miejscu. Jednak aby było to możliwe, to potrzebujemy laptopa. Co najważniejsze, musi on być zaopatrzony w dobrą baterię, gdyż nie rzadko musi wytrzymać poza domem spory czas bez ładowania. Raczej nikt nie przepada za wyłączaniem się sprzętu w połowie pracy lub podczas wizyty u klienta. Jak to jest dokładnie z tymi bateriami do laptopa?

Praca z każdego miejsca

bateria do laptopaWizja możliwości takiego życia jest bardzo atrakcyjna. Jednak aby pracować zdalnie, trzeba zadbać o logistykę i sprzęt. Trudno jest nosić ze sobą na plecach komputer stacjonarny wraz z monitorem, więc wykonując tego typu pracę, będziemy musieli posiadać laptopa. Dodatkowo wybierając się w dane lokum, np. do biura co-workingowego musimy zadbać o dostęp do internetu (jeśli pracujemy w sieci). O ile często WiFi jest darmowe, tak z prądem i zasilaniem często są problemy. Dlatego też będzie nam potrzebna...

Mocna bateria w laptopie

Podstawa w pracy freelancera to duży zasób energii do pracy naszego sprzętu. Konieczna jest tutaj mocna bateria do laptopa. Dzięki niej będziemy mogli pracować długi okres bez ładowania. Jest to niezbędne szczególnie w sytuacjach, gdzie przedstawiamy jakiś projekt biznesowy klientowi na naszym laptopie. Nie chcemy, aby w takim momencie się nam rozładował. Dobrej jakości bateria do laptopa to także możliwość szybszego jej naładowania. Co również jest bardzo pomocne. Aczkolwiek zwykle, jeśli chcemy pracować 8 godzin poza domem i w dodatku w miejscu, gdzie nie ma opcji, by podpiąć sprzęt do prądu, to musimy zadbać o coś więcej...

Zapasowa moc

Doskonałą opcją dla wolnego strzelca jest posiadanie zapasowej, przenośnej energii. O czym mowa? Dobrym wyjściem jest kolejna, dodatkowa bateria do laptopa, a nawet kilka. Ruszając gdzieś do pracy, zabieramy ze sobą taki dodatkowy ekwipunek i dzięki temu, gdy rozładuje się nam główna bateria zawsze mamy kolejną. Często w miejscach do pracy zdalnej jest możliwość podładowania sprzętu. W takim przypadku można podłączyć rozładowaną baterię do ładowania a z kolejnej korzystać normalnie podczas pracy. Idealne rozwiązanie, jeśli chcemy pracować wygodnie w dużych centrach handlowych, gdzie znajdują się stacje ładowania.

Życie freelancera

Trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie wolnego strzelca pracującego zdalnie bez porządnej baterii. Takie osoby przykładają dużą uwagę do jakości sprzętu, którego używają. Często posiadają w zapasie drugą czy nawet kilka baterii do laptopa po to by nie brakło im energii podczas pracy. Nie ma nic gorszego niż wymuszona przerwa, gdy akurat jesteśmy w głębokim stanie skupienia i produktywności.