Kosmetyki wegańskie to kremy, balsamy i kosmetyki myjące cruelty-free. Te certyfikowane preparaty pielęgnujące, sporządzane są z użyciem składników pochodzenia roślinnego, o aktywnej sile działania. Dlatego, po kosmetyki tego typu, sięgają nie tylko weganie, ale również miłośnicy skutecznej, naturalnej pielęgnacji.

Kosmetyki naturalne dla wegan, czyli certyfikowane kosmetyki roślinne

Krem wegański

, balsam czy środki myjące, muszą być opatrzone odpowiednimi certyfikatami. Kosmetyki wegańskie, nie mogą zawierać składników pochodzenia zwierzęcego. Ponadto, ich produkcja, nie może w żaden sposób zagrażać dobremu samopoczuciu i zdrowiu zwierząt. Należy więc wybierać, tylko kosmetyki oznaczone konkretnymi certyfikatami: Vegan Society, Leaping Bunny, Znak Jakości Vege oraz certyfikat OK!  Warto wybierać kosmetyki wegańskie świadomie. W składzie, nie mogą znaleźć się, popularne składniki pochodzenia zwierzęcego: kolagen, jedwab, lanolina, piżmo i wiele innych! Jeżeli krem wegański, nie posiada odpowiednich oznaczeń, koniecznie trzeba sprawdzić ich skład. Ponadto, krem wegański to produkt nietestowany na zwierzętach i wyprodukowany bez okrucieństwa, a jednocześnie często wyrób ekologiczny czy organiczny.

Organiczne kosmetyki - udowodniono, że piękno zapewni nam natura

Dlaczego kosmetyki naturalne, są efektywne? Wbrew utartym opiniom, kosmetyki organiczne, nie powstają wyłącznie na bazie tradycyjnych, nieprzebadanych receptur. Wręcz przeciwnie, składniki aktywne pochodzenia roślinnego, są poddawane szczegółowym badaniom. Ilość sprawdzonych ekstraktów roślinnych, o udowodnionym działaniu, jest ogromna. Krem wegański, podobnie jak kosmetyk konwencjonalny, należy dobrać pod kątem potrzeb. Istnieją sprawdzone receptury roślinne, pomocne w walce z procesami starzenia, trądzikiem młodzieńczym, trądzikiem różowatym i popękanymi naczynkami. Substancje aktywne, takie jak garbniki, kwasy, polifenole, witaminy, przeciwutleniacze i minerały, oddziałują bezpośrednio, na źródło problemu. Właśnie to, wyróżnia kosmetyki naturalne - ich działanie jest skutecznie, nie tylko powierzchowne. Typowe kosmetyki drogeryjne, często służą do tuszowania problemu, za sprawą użycia silikonów i sztucznych barwników. Dodatkowo, chemiczne substancje, mogą powodować różnorodne reakcje alergiczne. Kosmetyk naturalny, jest więc często stosowany, jako część kojącej terapii, po użyciu drażniących kremów. Istnieją kremy wegańskie do twarzy i ciała, kosmetyki myjące i inne preparaty pielęgnujące. Krem wegański, na bazie sprawdzonych cudów natury, z pewnością pozytywnie zaskoczy każdego, swoim działaniem. Niezależnie od problemów skórnych, z jakimi się borykamy, znajdziemy kosmetyk wegański, przeznaczony właśnie dla nas. Jednocześnie, pozostaniemy w zgodzie z ideologią cruelty-free.