Czasami proste zabawki dla dzieci okazują się być najlepszym wyborem. Przykładem jest wykonana z drewna tęcza, która składa się z zaledwie kilku elementów, a może sprawić dziecku mnóstwo radości! Jakie zalety ma ta prosta zabawka?

Rozwijanie kreatywności

drewniana tęcza

Drewniana tęcza jest podzielona na elementy, które można składać ze sobą na różne sposoby - niekoniecznie tak, jak każe instrukcja! Zabawka ta umożliwia rozwijanie wyobraźni i rozbudza kreatywność malucha, który samodzielnie decyduje, w jaki sposób ułożyć klocki. Drewniana tęcza może towarzyszyć dziecku już od pierwszego roku życia, kiedy dopiero zaczyna poznawać świat, odkrywać kolejne kolory oraz tekstury. Im większe dziecko, tym ciekawsze może mieć pomysły na zabawę z wykorzystaniem drewnianej tęczy!

W trosce o środowisko

Większość produktów, dostępnych w sklepach dla dzieci, to niestety zabawki wykonane z plastiku. Materiał ten zdecydowanie nie służy środowisku i rozkłada się przez setki lat. Znaczne ograniczenie zużycia plastiku jest w naszych czasach absolutną koniecznością. Dlatego zamiast kupować kolejne plastikowe zabawki, warto zainwestować w zabawkę wykonaną z naturalnego materiału, na przykład drewnianą tęczę. Taki produkt nie tylko jest ekologiczny, ale też wygląda znacznie lepiej, niż sztuczny plastik! Zabawki z drewna obecnie wracają do mody, a ich prostota i naturalne piękno jest coraz częściej doceniane zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Warto ich poszukać tutaj https://ene-due.eu/pol_m_Gry-i-Zabawki_Zabawki-drewniane_drewniana-tecza-556.html

Wielogodzinna zabawa

Elementy drewnianej tęczy można dowolnie ze sobą składać i rozdzielać. Mogą więc stanowić spójną całość, albo być wykorzystywane pojedynczo. Pomysłowość dzieci nie ma granic! Zadaniem rodziców jest dawać im różnorodne możliwości i pozwalać na rozwijanie wyobraźni poprzez kreatywną zabawę. Rodzice mogą być zaskoczeni tym, co można zrobić z tak prostej zabawki, jak drewniana tęcza!

Zabawka dla niemowlaka

Poszczególne elementy tęczy różnią się od siebie kolorami oraz wielkością, dlatego stanowią świetne źródło wiedzy dla kilkumiesięcznego maluszka, który powoli odkrywa świat i pragnie zdobywać nową wiedzę. Takie dziecko jest bardzo ciekawskie i chętnie poznaje nowe kolory, kształty czy materiały. Drewniana tęcza to niezwykłe i bogate źródło wiedzy dla niemowlaka! Co ważne, zabawka jest całkowicie bezpieczna- dzięki sporej wielkości klocków, nie ma ryzyka, że dziecko przez przypadek połknie jeden z elementów. Zabawka nie zawiera też toksycznych substancji, dlatego można śmiało podarować ją nawet dziecku, które nie ukończyło jeszcze pierwszego roku życia.