Każdy chciałby wyglądać młodo jak najdłużej. Niestety czas odciska swoje piętno na naszym ciele. To naturalne. Jednak obecnie możemy sobie trochę pomóc. Medycyna estetyczna i techniki kosmetologiczne rozwijają się bardzo znacząco, a dzięki temu, możemy korzystać z ich walorów i poprawiać swój wygląd.

Likwidacja zmarszczek

Gładka skóra możliwa w każdym wiekuOkazuje się, że obecnie bardzo łatwo możemy pozbyć się niedoskonałości, nawet tych widocznych na naszych twarzach. Rzeczywiście zmarszczki są zmorą wielu kobiet. Dodatkowo wiele osób boryka się z bliznami, ale obecnie właściwie nie musi. Dlaczego? Można wykorzystać tutaj laser frakcyjny Szczecin, który jest miejscem, gdzie można to zrobić. Warto taką opcję przemyśleć. Oferując w swoich salonach kosmetycznych czy gabinetach medycyny estetycznej laser frakcyjny Szczecin daje możliwość pozbycia się wielu kompleksów swoim mieszkańcom. Kompleksy to przecież poważna kwestia. Wiele osób nie potrafi zaakceptować swojego wyglądu. A dzięki nowemu, wielofunkcyjnemu i bardzo nowoczesnemu urządzeniu można to zmienić.

Wskazania i przeciwwskazania

Oczywiście jak w przypadku każdego zabiegu są przeciwwskazania dla niektórych grup osób. Ale zacznijmy od tego, dla kogo jest wskazany zabieg. Laser frakcyjny Szczecin może wykorzystywać dla wszystkich kobiet ale i mężczyzn, którzy mają zmarszczki, blizny potrądzikowe, pooparzeniowe czy też pooperacyjne. Poza tym laser będzie idealny w przypadku rozstępów, pomarszczonych dłoni czy przebarwień skórnych.  Skóra po zabiegu staje się bardziej jędrna, odmłodzona i ma wyrównany koloryt.

Niestety nie wszystkim zaleca się wykonanie zabiegu. Ze względu na bezpieczeństwo dziecka nie powinno się wykonywać takiego zabiegu w ciąży i podczas karmienia piersią.  Poza tym przeciwwskazania dotyczą osób z nowotworami, z założonym rozrusznikiem serca, ale również osób z padaczką i chorych na cukrzycę. Ponadto nie należy wykonywać zabiegu w czasie krótszym niż dobę po spożyciu alkoholu - ze względu na krzepliwość krwi.  Warto też pamiętać o tym, że nie powinno się stosować witamin A oraz beta-karotenu co najmniej dwa tygodnie przed zabiegiem, ponieważ mają one wpływ na koloryt skóry.

Oczywiście jak każda metoda, stosowanie lasera ma swoje zalety i wady. Jednak obecnie metoda ta posiada wielu zwolenników. Prawdopodobnie jest to spowodowane zadowalającymi rezultatami. Może więc warto rozważyć taką metodę i poprawić stan swojej skóry? To przecież krok do odmłodzenia się i poprawy swojego wyglądu. Dlaczego więc nie spróbować? To również będzie miało wpływ na samopoczucie.