Lato to czas, na który z utęsknieniem czekają bez wątpienia nie tylko dzieci oraz młodzież - ale i my dorośli. Kiedy słoneczna pogoda dopisuje warto pomyśleć o tym jak aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu - nie tylko podczas corocznego dłuższego urlopu wypoczynkowego - ale i zwyczajnie po godzinach pracy. 
Jeżeli jesteśmy rodzicami lub opiekunami dzieci w wieku przedszkolnym, bądź szkolnym warto poznać kilka cennych porad oraz wskazówek na to jak urozmaicić czas najmłodszym podczas plażowania.

 

Jak dbać o bezpieczeństwo najmłodszych nad woda?Zabawy z dziećmi nad wodą.Będąc rodzicem, bądź też opiekunem dzieci nad wodą należy bezwzględnie dbać o bezpieczeństwo swoich pociech. Najlepiej przed samą wyprawą nad pobliską rzekę, jezioro, czy też basen przeprowadzić krótką pogadankę z najmłodszymi na temat bezpieczeństwa podczas wspólnej wyprawy. 
Poinformować, iż nie wolno im oddalać się zbyt daleko bez opieki, wchodzić do wody na dużą głębokość oraz rozmawiać z nieznajomymi. Należy używać nakrycia głowy oraz kremu z filtrem UV, który skutecznie chroni skórę przed poparzeniami słonecznymi.
Pontony dla dzieci oraz inne dmuchane zabawki (dostępne np. na stronie: https://damizabawki.pl/pol_m_Zabawki_Zabawki-plazowe_Pontony-i-akcesoria-371.html), które doskonale urozmaicają czas i zabawę nad wodą powinny być używane tylko i wyłącznie zgodnie z przeznaczeniem oraz pod nadzorem osób dorosłych. 


Zabawy dla dzieci nad wodą.

Plażując z dziećmi pamiętajmy o tym, aby w ciekawy sposób zorganizować im czas nad wodą - dzięki temu pociechy nie będą się nudzić. Pontony dla dzieci i inne dmuchane zabawki oraz akcesoria świetnie nadają się do zabaw w wodzie.
Niektóre pontony dla dzieci są tak duże i wytrzymałe, iż z powodzeniem mogą pomieścić kilka osób. Kiedy dzieci znudzą się kąpielą możemy zachęcić je do wspólnego budowania zamku z piasku, latarni morskiej, lub zagrać razem z nimi w siatkówkę. 
Ze starszymi pociechami z powodzeniem można pograć w karty lub rozwiązywać krzyżówki na kocu. Nie zapominajmy także o zdrowych i pożywnych przekąskach, które podczas rodzinnego plażowania znikną z piknikowego kosza błyskawicznie. Możemy zabrać ze sobą pokrojone w pojemnikach owoce, mini kanapeczki, domowej roboty omlety, ciasteczka owsiane, czy orzeźwiającą wodę z miętą i plasterkami truskawek lub cytryny. 
Pontony dla dzieci, materace oraz dmuchane zwierzaki to absolutny must have każdego plażowicza. Kupić je możemy niemal w każdym większym supermarkecie oraz w sklepach internetowych oferujących wygodne zakupy bez wychodzenia z domu. Dzięki nim dostarczymy swoim pociechom mnóstwo frajdy oraz świetnej zabawy podczas wspólnego, rodzinnego plażowania.