Wyjazd na narty to doskonały sposób na odpoczynek w ramach zimowego wypoczynku. Jednak zanim wybierzemy się na ferie, musimy odpowiednio się wyposażyć.

Skompletowanie odpowiedniego stroju oraz stosownego sprzętu to trudne zadanie. Zwłaszcza dla osób, dla których przygoda na stoku dopiero się rozpocznie. Trudno jest, spośród gąszczu oferowanych towarów, wybrać najlepszy sprzęt narciarski bez większego przygotowania.

Udając się do sklepu w celu zakupu sprzętu narciarskiego, warto wcześniej sprawdzić, co tak naprawdę będzie nam potrzebne i na co należałoby zwrócić szczególną uwagę.

Kompletujemy strój narciarski – co warto kupić?

Gogle narciarskie – wybierz najlepsze!Kompletując sprzęt narciarski oraz strój narciarza, zwracajmy uwagę na jakość kupowanych sprzętów. Wybierając gogle narciarskie pamiętajmy, że mają nie tylko pasować do reszty stroju, ale przede wszystkim zapewniać nam bezpieczeństwo. Szczególnie w trudnych warunkach panujących na stoku. Google narciarskie powinny być również dobrze dobrane, tak aby nie trzeba było ich nieustannie poprawiać. Jednocześnie mają one nie zasłaniać nam tego, co dzieje się na stoku. Co ważne gogle narciarskie mają także chronić nasz wzrok. Głównie przed urazami mechanicznymi.

 Wybór gogli nie należy do najłatwiejszych. Po pierwsze należy zwrócić uwagę czy google narciarskie dobraliśmy właściwie pod kątem rozmiaru. Większość obecnie produkowanych gogli ma pasek z szeroką regulacją, co ułatwia ich dopasowanie do indywidualnego rozmiaru głowy. Jednocześnie trudno jest dopasować je pod kątem wielkości.  Niestety największy problem z doborem gogli narciarskich mają osoby posiadające drobną twarz. Warto także zwrócić uwagę na fakt, że istnieje możliwość zakupu gogli mniejszych i drobniejszych – produktu przeznaczonego dla kobiet. Choć nie wszyscy producenci dzielą swoje produkty jako te przeznaczone dla konkretnej płci. Jeśli nie ma oznaczenia, jesteśmy zmuszeni szukać po prostu produktu w małym rozmiarze. Równie ważne jest dopasowanie gogli narciarskich do kasku.  Dlatego, zaleca się kupno gogli narciarskich razem z kaskiem – w komplecie.

Reasumując, dobrze dopasowane google narciarskie to takie, które są prawidłowo dociśnięte do twarzy a jednocześnie nie będą uciskać i trzymać się na kasku.

Odpowiednie filtry dla ochrony oczu

Dobry sprzęt narciarski powinien posiadać odpowiednie filtry chroniące oczy. Chodzi tutaj o ochronę UVA, UVB i UVC lub filtr UV400. Filtry powinny także posiadać następujące atesty:

  • EN 166:2001
  • CE
  • 89/686/EWG
  • EN 1836+A1:2009
  • ISO 9001:2000

Posiadanie tych atestów gwarantuje konsumentom, że zakupili oni produkt najwyższej jakości.