Choroby i infekcje narządów płciowych dotykają wiele kobiet. Jest to nieprzyjemne doświadczenie, które powoduje dyskomfort i utrudnia codzienne funkcjonowanie. Często wizyta u lekarza, szczególnie na samym początku problemu, jest niemożliwa lub oddalona w czasie. W takim momencie warto spróbować dostępnych na rynku form pomocy, by zminimalizować objawy. Dobrą odpowiedzią na dolegliwości intymne będą leki dostępne w aptece bez recepty.

Podejrzewasz infekcję intymną? Reaguj!

W przypadku infekcji intymnych bardzo ważnym czynnikiem jest szybka reakcja. To ona pomaga nam uporać się z problemem w sprawnym tempie i zapomnieć o przykrym problemie. Aby tego dokonać, należy sięgnąć po łatwe w użyciu leki, które ulżą nam jeszcze przed wizytą u lekarza. Tantum Rosa to lek dostępny bez recepty, stosowany do irygacji w przypadku infekcji intymnych. Ma działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe oraz odkażające. Zapewnia szybką ulgę w i pomaga w walce z dolegliwością. Lek można zakupić wraz z irygatorem. Dołączoną do zestawu butelkę należy wypełnić ciepłą, przegotowaną wodą oraz rozpuścić w niej zawartość saszetki. Zaleca się użycie preparatu Tantum Rosa w przypadku wystąpienia infekcji intymnej, w przebiegu zapalenia sromu i pochwy, w zapaleniu szyjki macicy, w profilaktyce zakażeń przed i po zabiegach chirurgicznych w ginekologii oraz w okresie połogu.

Zalety i przeciwwskazania

Szybka i skuteczna pomoc na infekcje intymneNiewątpliwie czynnikiem działającym na korzyść leku jest jego szybka pomoc w problemie. Zmniejsza on stan zapalny, niweluje ból i pozwala na powrót do codziennych czynności. Jest także prosty w użyciu i nie wymaga specjalnego przygotowania. Preparat zawiera w sobie substancję czynną - benzydaminę. Jest to niesteroidowy lek przeciwzapalny. Wykazuje ona działania odkażające, znieczulające i przeciwbólowe. W stopniu minimalnym przenika do krążenia, dzięki czemu praktycznie nie wykazuje działania ogólnego. To czyni lek Tantum Rosa całkowicie bezpiecznym przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności. 

Należy pamiętać, że każda substancja może nas uczulić, w związku z tym przed zastosowaniem leku powinno się przeczytać dołączoną do niego ulotkę i zweryfikować, czy dany preparat będzie dla nas bezpieczny. Istnieją także pewne choroby, których występowanie może być przeszkodą do stosowania tego środka. Jeżeli objawy nie ustąpią lub nasilą się po kilku dniach stosowania, należy skontaktować się z lekarzem. Długotrwałe stosowanie leku jest niewskazane - może to spowodować wystąpienie reakcji alergicznej, której wcześniej nie było.