Piękne i zadbane paznokcie to niezbędny element stylizacji każdej z nas. Dzięki nim czujemy się niezwykle kobieco. Nowy manicure od razu poprawia humor. Od pewnego czasu zrobione paznokcie to już nawet element dress codu. Zostało udowodnione naukowo, że dzięki zadbanym dłoniom kobieta jest w stosunkach biznesowych zdecydowanie poważniej odbierana. Utarło się przekonanie, że manicure hybrydowy można robić tylko w salonie, ale to nie prawda. Teraz każda z nas może mieć swój własny zestaw do robienia paznokci w domu. Na co zwrócić uwagę przy wyborze takiego zestawu i co warto sobie dokupić?

Wybierz swój zestaw

lampy LED do hybryd

Najbardziej znane marki mają dostępne cały czas w ofercie gotowe zestawy do manicure hybrydowego w domu. W takim zestawie koniecznie powinny znaleźć się lampy LED do hybryd, baza i top, jakiś kolor, preparat zwany cleanerem do odtłuszczania płytki paznokcia i waciki bezpyłowe. W niektórych znajdziemy jeszcze aceton do późniejszego ściągania stylizacji, patyczki do odpychania skórek i czasami dodatkowe kolory lakierów. Decydując się na swój własny zestaw koniecznie zastanówmy się na jakie lampy LED do hybryd chcemy się zdecydować. Do użytku domowego zdecydowanie powinna wystarczyć taka o mocy 24W dostępna m.in. tu: https://mylaq.pl/lampy-led-do-paznokci/. Jeżeli jednak będziemy już bardziej wprawione i zaczniemy na przykład budować paznokcie na masie żelowej lub zaczniemy paznokcie na żelach przedłużać, to wówczas warto w zainwestować w takie lampy LED do hybryd, które będą miały znacznie większą moc. Minimum 48W, a najlepiej jeśli znajdziemy taką 86W, które zazwyczaj stosowane są przez profesjonalistki w salonach.

Ważne wskazówki

Kluczem do wykonania prawidłowego manicure hybrydowego w domu jest odpowiednie przygotowanie płytki paznokcia. Musi ona być odtłuszczona i skórki muszą być odsunięte. Staraj się nie zalewać skórek, aplikując lakier na paznokcie wystarczy, że na pędzelku będzie odrobina produktu. Zalane skórki skutkują tym, że w miarę jak paznokieć rośnie, to pod masę hybrydową zaczyna się dostawać powietrze i lakier zaczyna się odklejać. Kolejną ważną wskazówką jest ta dotycząca kształtu lampy LED do hybryd. Wiadomo, że najwygodniejsze są te w formie mostków. Są one lekkie i nie zajmują dużo miejsca. Z pewnością jest to świetna opcja dla osób, które dużo podróżują i potrzebują zabierać ten sprzęt ze sobą. Jednak taka budowa lampy LED do hybryd ma to do siebie, że jej światło się rozprasza i przez otwartą przestrzeń ucieka poza lampę przez co nasze hybrydy gorzej się utwardzają. Dlatego jeżeli mamy tylko możliwość to warto wybrać model lampy zamknięty z tyłu, dzięki temu nasze stylizacje będą lepiej utrwalone, a co za tym idzie będą bardziej trwałe.