Mroźna pogoda nie musi Cię powstrzymywać od wspaniałych rodzinnych wypraw w góry, jeśli będziesz miał przy sobie łańcuchy śniegowe Thule i inne zabezpieczenia! Niezależnie od tego, czy jedziesz na weekendową wyprawę z dzieckiem, czy wybierasz się z całą rodziną - postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, aby upewnić się, że Twój pojazd jest przygotowany na zimową podróż samochodem.

Opony zimowe a łańcuchy śniegowe Thule

Zanim gdziekolwiek wyruszysz,Jak przygotować samochód do zimy na podróż z dzieckiem w góry koniecznie sprawdź opony przed zimową podróżą samochodem. Według danych ogromny procent wszystkich wypadków samochodowych na zimowych trasach jest spowodowanych awarią opon.

Dlatego zalecamy nie tylko zainwestować w łańcuchy śniegowe Thule, ale jeszcze przed tym konieczne jest sprawdzenie opon przed wyruszeniem w drogę przy zimowej pogodzie. Bardzo ważne jest, aby opony miały odpowiednie ciśnienie i były nienaruszone strukturalnie.

Upewnienie się, że opony są odpowiednio napompowane, nie tylko przedłuża ich żywotność, ale także czyni je bezpieczniejszymi na oblodzonych drogach. Pozwolimy sobie na małą przestrogę: nigdy nie ignoruj powiadomień z systemu monitorowania ciśnienia w oponach pojazdu! Przed jazdą po śniegu i lodzie warto też rozważyć wymianę lub naprawę opon, bowiem nawet jeśli obleczesz je najlepszymi łańcuchami śniegowymi Thule, nic to nie da, gdy sama opona nie będzie w pełni sprawna. Jeśli już od dawna odkładałeś chwilę ich wymiany na nowy zestaw opon, teraz, przed tą zimową wycieczką nadszedł najwyższy czas, aby to zrobić.

Zakup opon zimowych a zainstalowanie łańcuchów śniegowych Thule

Przygotowując się do wyprawy, koniecznie sprawdź zasady obowiązujące na drogach, które zamierzasz pokonać w czasie rodzinnej, zimowej podróży samochodem. Niektóre jurysdykcje wymagają jazdy po drogach wyłącznie w pojazdach, które są wyposażone w łańcuchy lub opony zimowe z kolcami. Rzuć okiem na tę listę przepisów, aby zobaczyć, co jest zalecane na podróż – czy łańcuchy śniegowe Thule, czy właśnie opony zimowe z kolcami będą lepsze na danym obszarze i zgodnie z obowiązującymi tam standardami.

Należy pamiętać, że łańcuchów śniegowych Thule należy używać wyłącznie na drogach z warstwą śniegu lub lodu. Jeśli skręcisz na drogę, która została odśnieżona, a zatem jest wolna od tych ciężkich warunków jazdy, przed kontynuowaniem trasy musisz zjechać i usunąć łańcuchy. Wskazówka dodatkowa: najlepiej będzie, jeśli przećwiczysz instalację łańcuchów jeszcze przed wyruszeniem na wycieczkę, aby obyło się bez niemiłych komplikacji, związanych z nieumiejętnością ich założenia.