Dzień Matki, urodziny, imieniny… okazji do wręczenia mamie niezapomnianego prezentu nie brakuje. Narzekać nie można także na brak ciekawych pomysłów, upominek dla mamy nie musi być więc wcale kolejnym sprzętem AGD albo rozwiązaniem ułatwiającym sprzątanie. Jak każda inna kobieta, nasza rodzicielka z pewnością ucieszy się z biżuterii, jeśli zaś sprezentowanie jej kompletu ozdób nie leży w granicach możliwości finansowych darczyńców, idealną opcją z pewnością okaże się bransoletka. Oczywiście, nie powinna być ona produktem przypadkowym, kupionym w pośpiechu i pozbawionym atrakcyjności wizualnej. Poszukiwanie tej idealnej wcale nie musi być jednak trudne.

Biżuteria prosto z Włoch

Nomination ItalyJeśli prezent dla mamy ma ją rzeczywiście ucieszyć, biżuteria wybierana dla niej musi mieć klasę. Nie wolno dopuścić do tego, by już po krótkim czasie użytkowania jej zapięcie szwankowało, a ona sama traciła walory wizualne. Nietrudno więc domyślić się, że bransoletka musi pochodzić z kolekcji jednego z tych producentów, który znany jest z troski o staranność wykonania oferowanych przez siebie kolekcji.

Nomination Italy to doskonały przykład takiej firmy zasługujący na zainteresowanie choćby dlatego, że jej pracownicy już od ponad trzydziestu lat zajmują się właśnie produkcją bransoletek. Przedsiębiorstwo zostało założone w urokliwej Florencji i należało do tych, którym udało się podbić rynek już pierwszą kolekcją. Na tle konkurencji Włochów wyróżniało przede wszystkim unikatowe podejście do biżuterii. Jej twórcy odeszli od rozwiązań tworzonych seryjnie stawiając na personalizację, oryginalność wzornictwa i pozostawienie jak największej swobody kobietom, które w przyszłości założą wybrane przez siebie egzemplarze bransoletek. Koncepcja ta sprawdza się zresztą do dziś, a włoski producent stał się firmą rozpoznawalną na całym świecie.

Jak wybrać najlepszy model?

Jak zyskać pewność, że wybrana dla mamy bransoletka Nomination Italy będzie ją zachwycać przez lata? Najważniejszym zadaniem jest określenie jej rozmiaru. Najłatwiej zrobić to wykorzystując jako wzór inny egzemplarz, o którym wiadomo, że jest chętnie noszony. W przypadku braku wzornika, zawsze można posłużyć się sprytem i kawałkiem nici, która pozwoli na ustawienie obwodu nadgarstka. Po ustaleniu rozmiaru, dobrze jest też określić, jaki styl jest preferowany przez przyszłą właścicielkę takiej ozdoby. Eksperymentowanie nie jest zalecane, jeśli więc nie mamy pewności, dobrze jest zapytać o to którąś z ciotek, ojca albo inną osobę pozostającą z mamą w bliskich relacjach.