Spotkania firmowe charakteryzują się jedyną w swoim rodzaju atmosferą. To czas, kiedy można zdobyć cenne relacje, poznać swoich współpracowników lub spędzić razem trochę czasu poza biurem. Oficjalne bankiety wymagają odpowiedniej oprawy. Zazwyczaj organizacja podaje szczegóły dotyczące stroju, co bardzo ułatwia dobór kreacji. Czasem jednak otrzymujemy jedynie zaproszenie bez dodatkowych sugestii. Od czego zacząć?

3 praktyczne wskazówki

Sukienki czarne wieczoroweMężczyzna ma dużo łatwiejszą sytuację. Elegancki garnitur, klasyczna koszula i już jest gotowy do wyjścia. Kobieta powinna bardziej się postarać. Prócz ubioru, musi pamiętać jeszcze o makijażu i fryzurze. Przede wszystkim należy sobie odpowiedzieć na trzy proste pytania:

jaka jest pora dnia spotkania firmowego? gdzie organizowany jest bankiet? co jest powodem aranżowania imprezy?

Rozwiązanie powyższych kwestii pozwoli wytypować najodpowiedniejszą kreację. Pora dnia podpowie o kolorze sukienki. Popołudniowe godziny akceptują pastelowe i jasne kolory, podczas gdy wieczór wymaga ciemnej wytworności. Ponadto miejsce imprezy firmowej zasugeruje krój kreacji. Eleganckie sale, czy restauracje czasem wręcz wymagają, aby sukienki miały odpowiednią długość, zakryte plecy i rękawki. Wreszcie motyw bankietu. Ustalenie okazji jest na tyle istotne, ponieważ pomoże w finalnej decyzji.

Świętowanie zamknięcia kolejnego roku budżetowego z dobrym wynikiem podczas oficjalnej kolacji będzie świetną motywacją do założenia standardowego kostiumu złożonego z prostej sukienki i marynarki. Jeżeli takie wydarzenie uzupełnione jest o wieczorną część połączoną z tańcami, konieczny jest dobór kreacji koktajlowej. Na przykład sukienki czarne wieczorowe charakteryzują się klasyczną elegancją, która zawsze się obroni. Pasują prawie na każdą okazję, a wzbogacone o odpowiednie dodatki podkreślają walory figury. Taki wybór nie musi być nudny i bezpieczny. Obecnie wieczorowe kreacje szyte są z różnych materiałów, takich jak piękna koronka czy zwiewny szyfon.

Dodatki jako wisienka na torcie

Nie możemy zapominać o dodatkowych elementach, które uzupełniają całość stylizacji. Warto postawić na szykowną torebkę, pasującą do całości, gustowne pantofle oraz ciekawą biżuterię. Sukienki czarne wieczorowe w fasonie letnim będą pasować do delikatnych sandałków oraz konwencjonalnych marynarek. To wygodny wybór, który obroni się w każdej sytuacji. Nie wolno przesadzić! Elegancja to przede wszystkim skromność. Nie chcemy odwracać uwagi naszego rozmówcy przeładowaną aparycją. Każda sprytna kobieta zabierze ze sobą dodatkową torbę, w której znajdzie buty na zmianę w sytuacji niefortunnych obtarć lub dodatkową parę rajstop. Taki bagaż nie będzie problemem. Zawsze można zostawić go w szatni.