Świece to jeden z tych elementów, który znakomicie upiększa niejedno pomieszczenie w domu. Mają one nie tylko walor wizualny, ale również zapachowy. Dlatego też często stanowią idealny pomysł na prezent. Na rynku dostępne są różne rodzaje świec zapachowych. Warto jest zatem wiedzieć, czym się kierować przy ich wyborze.

Piękny zapach w domu – czym kierować się wybierając świece?

Jak wspomniano, na rynku oferta świec zapachowych jest ogromna. Zwłaszcza jeśli chodzi o ich wygląd. Śmiało można powiedzieć, że pod tym względem każdy znajdzie coś dla siebie. Różnorodność świec sprawia, że niezależnie od tego, w jakim stylu ma się urządzony dom, zawsze znajdzie się taką świecę, która idealnie pasować będzie do wystroju. Trzeba jednak wiedzieć, że w przypadku wyboru świec zapachowych ich wygląd nie jest kwestią kluczową. Bardzo ważne jest z czego świece ozdobne są wykonane.

Świece parafinowe

Dużą popularnością cieszą się świece parafinowe. Głównie ze względu na to, że tego typu świece pięknie się prezentują. Ich zakup nie jest jednak najlepszym wyborem. Nie mają one bowiem zbyt dobrego wpływu na zdrowie domowników. Wynika to głównie z tego, z czego tego typu świece ozdobne są wykonane. Parafina służąca do produkcji świec parafinowych jest pochodną ropy naftowej oraz węgla brunatnego. To sprawia, że podczas spalania się takich świec uwalniane są substancje szkodliwe. Dlatego też lepiej jest postawić na zupełnie inny rodzaj świec ozdobnych dostępnych na rynku. Mowa tu o świecach z substancji naturalnych.

Jakie świece ozdobne wybrać?Naturalne świece zapachowe

Jeśli świeca ozdobna ma nie mieć negatywnego wpływu na zdrowie to wykonana powinna być z jak najbardziej naturalnego wosku. I mitem jest twierdzenie, że tego typu świece mają mniejsze walory zapachowe. Wszystko zależy od zawartości olejków zapachowych. Dlatego lepiej jest nie sięgać po najtańsze świece zapachowe. Ich jakość rzeczywiście może dawać wiele do życzenia. Jakie zatem świece zapachowe kupić? Dobrym rozwiązaniem będzie wybór świec z wosku pszczelego oraz świec stearynowych.

Świece z wosku pszczelego oraz świece stearynowe

Świece ozdobne z wosku pszczelego cechują się pięknym wyglądem i wspaniałym zapachem. Są one nieco droższe od wspomnianych świec parafinowych – głównie dlatego, że wosk pszczeli jest o wiele trudniejszy do pozyskania. Jednak wyboru tego rodzaju świec nikt nie będzie żałował. Innym pomysłem jest zakup świec stearynowych. Bardzo często określane są one również jako świece ekologiczne. Produkowane są z mieszanki kwasów tłuszczowych. Tak jak w przypadku świec z wosku pszczelego, także i tu liczyć można na piękny design oraz wspaniały zapach.