Uwielbiamy mieszkać w przytulnym, miłym mieszkaniu, gdzie wszystko jest zharmonizowane, dobrane z gustem i wprowadza nas w komfort relaksu po przyjściu z pracy. Dom ma być naszym azylem, w którym jesteśmy w stanie wyciszyć się, odpocząć i nabrać sił. Każde mieszkanie powinno mieć chociaż jedno takie pomieszczenie, które będzie nam służyło do relaksacji, albo chociaż kącik do tego przystosowany.

Gdzie nasz azyl?

Każdy  z nas ma zupełnie inne ulubione miejsce do relaksu. Dla jednych jest to doskonale urządzona łazienka, w której kąpiel z wonnymi olejkami da odprężenie. Dla innych takim oderwaniem się od codzienności stanowi kuchnia, gdzie oddają się pasji przygotowywania wymyślnych potraw. Ktoś lubi spędzić czas z książką, lub przed telewizorem. Jest jeszcze wiele innych opcji, w zależności od tego, jaki sposób relaksacji jest danej osobie potrzebny. My zatrzymamy się w kąciku, w którym lubimy mieć ciepło i przytulnie, gdzie będziemy mogli zatopić się z książką lub przed telewizorem, albo spotkać się z przyjaciółmi, np. na wspólnej medytacji. Najprzyjemniej jest, gdy ma się pod stopami coś miękkiego zamiast twardej posadzki i gładkiej wykładziny. Najlepiej posłuży nam do tego dywan z wełny.

Owcze runo i relaks

dywany z wełny

Na zimnej posadzce doskonale sprawdzą się dywany z wełny, gdyż są naturalnym produktem z runa owczego, czyli sierści. Owca wciąż sobie żyje, gdyż aby pozyskać surowiec do produkcji dywanów wystarczy zwierzę ogolić, a to dla owcy jest zdrowe, gdyż u niej sierść rośnie przez cały czas i aby zwierzę miało zawsze piękne zdrowe runo musi być raz do roku ogolone. Po ogoleniu owcy, runo poddane zostaje tzw. obróbce wstępnej, czyli jest czyszczone, czesane, nawijane na kołowrotek. Z pozyskanej wełny tkane są przepiękne dywany, często produkowane są ręcznie, przez co mogą być dosyć drogie, ale ponieważ są też bardzo wysokiej jakości, warto pokusić się, by mieć taki luksus w swoim domu.  

Zalety ciepłej podłogi

Podłogi są zimne, jeżeli nie mamy ogrzewania podłogowego. Ocieplamy je wykładzinami, dywanami, a jest tego ogromny wybór. Jeśli zdecydujemy się na dywany z wełny, doskonale zapewnimy sobie ciepło w stopy. Siedzenie, lub leżenie na takim dywanie jest wielką przyjemnością. Wełniane nakrycia podłogi są miękkie i naprawdę oddające ciepło. Oprócz tego wełna kumuluje w sobie nadmiar wilgoci z powietrza, a gdy stanie się ono suche wełna odda wilgoć do atmosfery, dzięki temu dywan z wełny zapewni nam stałą wilgotność otoczenia.

Uwaga alergicy!

Świeży (nowy) dywan pyli, czyli przez pewien czas będzie się odbywał naturalny proces, jaki w wełnie zachodzi. Jeśli więc ktoś jest uczulony na pyłki, czy kurz, takie drobinki z runa owczego mogą również stać się dla niego powodem kataru, czy kaszlu. Sprawdzą się tutaj już nieco starsze dywany z wełny, które już były wielokrotnie czyszczone.

Plamy z herbaty

Darujmy sobie picie i spożywanie posiłków, mając pod nogami piękne ciepłe dywany z wełny, gdyż poplamione ciężko wyczyścić. A chcemy przecież cieszyć się nie tylko ich ciepłem, ale także miłym wyglądem i długowiecznością, gdyż wełniane dywany są bardzo trwałe. Trzeba tylko pilnować, by nie dostały się do nich mole. Czyli trzepiemy je często i dbamy, by były czyste.