Zmuszenie malucha do noszenia czapki często przypomina walkę z wiatrakami. Dopiero, gdy jest się dorosłym często łapie się na myśli, że mama miała jednak rację i czapka w czasie złej pogody nie jest wcale takim złym pomysłem. Czapki dla dzieci to szeroka kategoria produktów, która pozwala na względnie szybkie znalezienie wariantu, który wpisze się w potrzeby malucha oraz możliwości finansowe rodzica. Dzisiejsze czapki dla dzieci są znacznie nowocześniejsze niż ich odpowiedniki jeszcze sprzed kilku lat. Stosowanie microfibry w procesie produkcji sprawia, że czapka oddycha dając wytchnienie skórze głowy. Jest to szczególnie ważne biorąc pod uwagę dynamikę dziecięcych zabaw. Jednak jak przekonać dziecko do noszenia czapki?

Zainteresować je ubiorem

Czapki dla dzieci

nie muszą być nudne i sprawdzać się jedynie na praktycznym polu. Pamiętać trzeba, że dziecko też ma swoje preferencje oraz wyczucie stylu. To co będzie się podobać rodzicowi bardzo rzadko (a raczej wcale) nie utrafi w preferencje najmłodszego członka rodziny. Wybierając czapki dla dzieci trzeba kierować się większą ilością zmiennych niż tylko czy będzie ciepła i czy pasuje. Czapki dla dzieci z microfibry lub polaru to dodatki zarówno na okres ziemny, jak i rozpoczynający się przejściowy między wiosną, a latem. Puszczenie malucha bez czapki na zewnątrz niepotrzebnie wzmaga ryzyko choroby, a maluch w trakcie zabawy na brak czapki nie będzie zwracać uwagi. Chyba, że będzie ona dla niego czymś ważnym. Kolorowe czapki dla dzieci z np. nadrukowanymi lub naszytymi postaciami z ulubionych bajek, sprawiają, że czapka nie jest częścią ubioru, którą trzeba założyć. Staje się ona czymś co chce się nosić i co lepiej określa zamiłowania młodego człowieka. Wybierając czapki dla dzieci warto wybierać je wspólnie, a nie stawiać dziecko przed faktem dokonanym i „rozkazem”, że od teraz musi to nosić. Jest to słaba strategia, która najczęściej prowadzić będzie do zbędnych awantur. Kupienie dziecku czapki, która mu się podoba rozwiązuje problem i pozwala odetchnąć rodzicowi, dając mu jednocześnie świadomość, że zdrowie jego pociechy jest lepiej zabezpieczone.

Czapki dla dzieci z sieci

W sklepach stacjonarnych nie ma przeważnie wielkiego wyboru na czapki dla dzieci. To, co znajduje się na regałach jest bardziej funkcjonalne niż kolorowe, więc maluch za bardzo nie zwróci na dostępne warianty uwagi. Kupując z sieci można wspólnie z dzieckiem sprawdzić aktualną ofertę i szybciej trafić na wariant, który przypasuje zarówno dorosłemu jak i dziecku. Kupując czapki dla dzieci z sieci ma się większe prawdopodobieństwa wpisania się w styl malucha i sprawienie mu rzeczywistej radości nowym elementem odzieży.