Zabiegi kosmetyczne wpływające na urodę i wizerunek kobiety, to coraz bardziej popularne działania, stosowane przez klientki salonów kosmetycznych. Wiele z działań można wykonać samemu, jednakże profesjonalnie wykonany zabieg umożliwi długotrwałe i efektowne rezultaty. Jakie obecnie stosuje się metody przedłużania rzęs? Jakie akcesoria wykorzystywane są do poprawy jakości i długości rzęs? Które z produktów zapewniają skuteczną i efektywną pielęgnację?

Metody pielęgnacji przedłużania rzęs. 

Metody i produkty stosowane do przedłużania rzęsIstnieje wiele zabiegów zapewniających piękny  unikalny wygląd rzęs. Przedłużanie ich, zagęszczanie, koloryzowanie to standardowe działania wykonywane przez klientki. Odpowiednio dobrane sposoby oraz produkty do przedłużania rzęs widoczny i zadawalający efekt.  Do najbardziej powszechnych metod i technik można zaliczyć: 

  • metoda klasyczna 1:1 - metoda podstawowa, wykonywana w krótkim czasie, będąca umiejętnością, którą powinna posiadać każda stylistka. Metoda polega na doklejeniu syntetycznej struktury do prawdziwe rzęsy klientki. Zabieg zapewnia zagęszczenie i podkreślenie głębi oczu kobiety.
  • metoda objętościowa - doklejenie kępek włosków, wykonanych z lekkich i nieobciążających naturalnych rzęs materiałów. Techniki wykonywania przedłużenia to 2D, 3D, 4D. W odróżnieniu od metody klasycznej rzęsy są bardziej widoczne na powiece. 
  • metoda 2D - 3D,
  • metoda 4D - 8D, daje najmocniejszy i najbardziej widoczny efekt zagęszczenia rzęs. 
  • itp.

Akcesoria stosowane do zabiegów przedłużania i zagęszczania rzęs. 

Zabiegi wykonywane na rzęsach  powinny być odpowiednio dobrane do oczekiwań i potrzeb klientki. Stosowane produkty do przedłużania rzęs (dostępnr m.in. tu: https://kbarth.pl/) należy dostosować do wybranej metody oraz indywidualnych wymogów odbiorcy. Wysoka jakość akcesoriów i środków pielęgnacyjnych zapewni trwałe i mocne trzymanie się włosków, jak również zapobiegnie niszczeniu się struktury prawdziwej rzęsy. 

Najpopularniejsze produkty do przedłużania rzęs, to m.in.:

- rzęsy - różnego rodzaju rzęsy wykonywane z najlepszej jakości materiałów, podzielone na rodzaje mocowania: rzęsy objętościowe, rzęsy na paletkach, gotowe wachlarzyki, włoski kaszmirowe, stopniowane, porcjowane, w różnych barwach i kolorach, 

- kleje do rzęs - skuteczny zabieg zapewnia mocne i stabilne trzymanie, które można zawdzięczyć dobrze dobranemu klejowi. Obecnie producenci dają możliwość wyboru produktów antyalergicznych, o różnej mocy trzymania. Istnieją kleje uniwersalne oraz przeznaczone do konkretnego rodzaju rzęs i wykorzystywanych metod, 

- pęsety - akcesoria ułatwiające doklejanie rzęs, jak również ich rozdzielanie czy czesanie, 

- płatki pod oczy, 

- taśmy, 

- podstawki pod rzęsy, 

- wiele innych.