Chyba każda kobieta zauważa po swoich włosach, że wraz ze zmianą czynników atmosferycznych, nasze włosy zachowują się nieco inaczej. Niektóre są bardziej podatne na elektryzowanie się, inne nadmiernie się kręcą. Czasem nasze włosy wydają się po prostu nie do opanowania. Na szczęście istnieją dobre sposoby, które pomogą opanować naszą fryzurę.

Henna - dlaczego warto ją stosować?

Po pierwsze, jest naturalna. Znano ją już od starożytności. Zadbane włosyZdrowy i naturalny odpowiednik chemicznej farby do włosów cieszy się od wielu lat dużą popularnością. Hennę pozyskuje się z pędów i liści specjalnej rośliny, czyli Lawsonii Bezbronnej. Spotkać ją można w Ameryce, Indiach czy Afryce. Ugotowane i rozdrobnione liście należy wysuszyć, aby uzyskać potrzebny proszek. W hennie znajdują się też niezbędne do życia witaminy, jak A, D czy B. Wiele osób decyduje się na użycie henny, ponieważ odżywia włosy. Może je też pogrubić i nieco wzmocnić. Zwłaszcza przy zmiennej pogodzie bywa to bardzo pomocne. Na włosy będą lepiej znosić deszcz czy śnieg. Naturalne odcienie włosów po hennie sprawdzają, że będziemy wyglądać świeżo. Henna w naturalny sposób dopasowuje się do naszych włosów.

Po jaką hennę sięgnąć?

Na rynku znajdziemy bardzo wiele firm i odcieni henny. Zanim zakupimy którąś z nich, powinniśmy przeprowadzić małe śledztwo. Wejdźmy na stronę danej henny, sprawdźmy odcień i znajdźmy fotografie, gdzie ukazane są różne odcienie. Często w ten sposób możemy sprawdzić, jak zachowuje się henna na blondzie czy brązie. Poznamy wówczas prawdziwy, nieprzekłamany kolor. Hesh Mehandi także ma swoje przeznaczenie. Najlepiej nada się do włosów suchych, ze skłonnością do przetłuszczania się. Sprawia, że włosy nabierają rudawego odcieniu. Sproszkowane liście Lawsonii Inermis, których użyto przy produkcji, są wolne od barwników i konserwantów. Mamy więc pewność, że henna jest całkowicie naturalna i bezpieczna. Istotną zaletą Hesh Mehandi jest zdolność odżywienia i pogrubienia włosów.

Użycie henny jest bardzo proste i nie wymaga wielu przygotowań. Wystarczy wymieszać hennę z gorącą wodą, pamiętając jednocześnie, aby nie była wrząca. To bardzo ważna, jeśli chcemy, żeby cała operacja się powiodła. Gdy uzyskamy konsystencję gęstej śmietany, to znak, że przeszliśmy pierwszy etap przygotowań. Dodajemy niedużą ilość cytryny lub octu jabłkowego.

Hennę odstawiamy na kilka godzin bądź nawet całą noc. Dotleniona henna zadziała znacznie lepiej, niż świeżo przygotowana. Hennę nakładamy na ledwo umyte i nieco osuszone włosy. Całość trzymamy na włosach przez godzinę lub nawet dwie. Henna jest doskonałym i naturalnym specyfikiem, który pozwoli nam uzyskać piękne i zdrowe włosy. To nie tylko sposób na koloryzację włosów, ale i poprawienie ich stanu.