Nieodzownym elementem w technice scrapbookingu są scrapki, czyli gotowe do użycia ozdoby przeznaczone do naklejania na kartkach okolicznościowych, kopertach, pudełkach, albumach, zaproszeniach oraz innych dekoracjach. W zależności od wybranego rodzaju, mogą być wykonane z drewna lub wycięte z grubej tektury. Dostępne w niezliczonych fakturach, formatach i rozmiarach do wyboru, dzięki czemu przy ich udziale możliwe jest wykonanie niemalże każdego projektu.

Gdzie kupić scrapki?

Dzierganie na drutachO ile wiadomym jest, że dzięki tym dekoracjom możliwe jest stworzenie oryginalnych dekoracji oraz rozwinięcie własnej pasji, o tyle wątpliwości może budzić kwestia, gdzie można je nabyć. Tak naprawdę z ich kupnem nikt nie powinien mieć problemów, albowiem jeśli w okolicy nie ma sklepu specjalizującego się w sprzedaży artykułów kreatywnych, w Internecie można znaleźć ich wiele. Dla przykładu scrapki są szeroko dostępna na różnych stronach internetowych, pamiętajmy jednak, że powinny one spełnić nasze oczekiwania w każdym zakresie. Występują w niezliczonych wariantach tematycznych, dopasowanych na każdą okazję i okoliczność. Podzielone na różne kategorie, dzięki czemu ułatwią dobór idealnie dopasowanych scrapek.

Do czego można je wykorzystać?

Generalnie – do prac rękodzielniczych. Konkretniej mówiąc, są nieocenione w sztuce scrapbookingu, która polega na zdobieniu albumów, ale nie tylko. Polecane również w cardmakingu, czyli tworzeniu kartek okolicznościowych oraz wszystkich pozostałych projektów DIY. Karnety, zaproszenia, koperty, dekoracje stołu, prezentów – sposobów na wykorzystanie scrapek jest mnóstwo i w zasadzie jedyne, co może ograniczać to własna wyobraźnia. Do ich mocowania najczęściej używa się kleju. W tym zakresie prym wiedzie Magic, będący półprofesjonalnym produktem o świetnych właściwościach wiążących i elastycznych. Alternatywą jest dwustronna taśma klejąca, pozwalająca uzyskać przestrzenny, trójwymiarowy efekt.

Sprawdzone źródło

Kupując scrapki w sklepie Fantasyscrap.pl zyskamy pewność, co do ich wysokiej jakości, dużej różnorodności, konkurencyjnej ceny, a także błyskawicznej wysyłki. Warto zatem wybierać wypróbowane miejsca, które w pełni oddadzą twórczy charakter podejmowanych prac rękodzielniczych.