Każdy je zna

To niesamowite, że nawet teraz, w dobie internetu są jeszcze takie rozrywki i zabawy dla najmłodszych, które zna każdy z nas. Chyba nie ma osoby, która chociaż raz w dzieciństwie nie bawiła się bańkami. Szklanka wody z płynem do naczyń i słomka i już była zabawa! Oczywiście nie wolno było bawić się w mieszkaniu, a i tak zawsze jakaś pierwsza próba musiała się w kuchni odbyć. Trochę później w sklepach zaczęły pojawiać się charakterystyczne buteleczki ze specjalnym płynem do baniek, które w zakrętce miały patyczek ze specjalnym oczkiem. Fajna sprawa, tylko płyn szybko się kończył i było po zabawie. Ktoś jednak wpadł na genialny pomysł, jak połączyć przyjemne z bardziej użytecznym.

To nic trudnego

sznurek do baniek mydlanych

Chodzi o sznurek do baniek mydlanych! Wystarczy tylko kilka rzeczy, które znajdziemy w każdym domu i zabawa gotowa. Do przygotowania sznurka do baniek mydlanych potrzebujemy: sznurek, który będzie dobrze wchłaniał wodę, ale też bez przesady. Najlepiej sprawdzi się sznurek wykonany z naturalnych surowców np. bawełniany. Będą potrzebne jego 2 kawałki, w tym jeden dłuższy. Do tego przydadzą się jeszcze dwa kijki, do których przywiążemy sznurek i jakieś wiaderko lub miska na płyn. I już! To wszystko. W zaledwie kilka chwil sznurek do baniek mydlanych jest gotowy. Kluczem do zrobienia idealnej konstrukcji jest wiązanie sznurka, ponieważ na nim powinny powstać oczka, które będą tworzyć nasze bańki. Im mniejsze oczka, tym mniejsze bańki. Najlepiej sprawdzają się sznurki do baniek mydlanych, które mają zarówno te małe, jak i duże oczka. Dzięki temu bawiąc się, uzyskamy przepiękną chmurkę baniek w różnych rozmiarach. Wiążąc sznurek koniecznie musimy pamiętać o tym, że nie może on być napięty. Oczywiście jeżeli nie czujemy się na siłach, żeby samodzielnie podjąć się stworzenia takiego sznurka na bańki mydlane, w tej chwili bez problemu można dostać gotowe zestawy do zabawy.

W duchu ekologii

Trzeba przyznać, że sznurek do baniek mydlanych, niezależnie czy to ten wykonany samodzielnie, czy też kupiony, to jedna z bardziej ekologicznych zabawek dla dzieci. Decydując się na taką formę tworzenia baniek minimalizujemy zużywanie małych, plastikowych buteleczek. Domowej roboty płyn zagwarantuje nam, że nic nie uczuli nasze dziecko. Do domowej produkcji takiej zabawki wykorzystujemy tylko naturalne surowce i miskę lub wiaderko, które już w domu mamy. Mało tego, puszczanie baniek dzięki sznurkowi to nie lada sztuka. Taka zabawa wciągnie nawet dorosłych. Sznurek do baniek mydlanych to doskonałe akcesorium do zabawy dla całej rodziny.