Ciąża to wspaniały okres przygotowujący rodziców na powitanie nowego członka rodziny na świecie. To moment na przygotowanie nie tylko wspaniałej wyprawki dla malucha. To także czas w którym młoda mama musi przyszłościowo pomyśleć o sobie i o swoich potrzebach. W tym celu przydadzą się młodym mamom odpowiednie ubrania, które nie tylko nie będą je krępować, ale także zapewnią wygodę oraz komfort podczas pobytów z maleństwem przy swoim boku.

Moda dla młodych mam

bluzka do karmienia piersią

W związku z tym, że młode mamy po porodzie od razu nie będą ubierać się w obcisłe ubrania, rynek modowy stał się bardzo wymagający. Młode mamy chciały się ubierać modnie, wygodnie i funkcjonalnie, co jest bardzo ważne, jeżeli chodzi o opiekę nad niemowlakiem. Dlatego na rynku pojawiły się ubrania wygodne, które nie tylko są w stanie ukryć pewne wady sylwetki będące tak charakterystyczne dla kobiet w ciąży, ale również zapewniające im schludny i estetyczny wygląd. Mowa jest nie tylko o luźnych spodniach, sukniach, a nawet spódnicach. Dużą rolę w takim ubiorze młodej mamy odgrywa bluzka do karmienia piersią. Dzięki niej można w dowolnym miejscu pozwolić sobie na nakarmienie swojego malucha w szybki i wygodny sposób. Jeżeli ma się tylko dopasowany do tego stanik z odpinanymi miseczkami, to karmienie będzie dla mamy oraz dla dziecka prawdziwą przyjemnością. Bluzka do karmienia piersią nie jest ubraniem, którego można się wstydzić. Jest ona tak skonstruowana, że bardzo często nie widać, iż jest to ubranie do zadań specjalnych.

Wygoda i moda

Bluzka do karmienia piersią posiada dwa zamki umiejscowione na wysokości klatki piersiowej zręcznie ukryte pod warstwą wierzchnią. Dzięki temu na pierwszy rzut oka nie widać specjalnych zamków. Nawet jeżeli są one widoczne dla oka, to bardzo często mogą być wzięte po prostu za modną ozdobę, a nie za zamki do odkrywania piersi. Dodatkowo taki element garderoby jest uszyty z luźnego materiału, który pięknie układa się na brzuszku. Jest to dodatkowy atut dla kobiet, które mają problem ze zgubieniem wagi ciążowej. Takie bluzki dla młodych mam można ze spokojem dopasować do wielu eleganckich spodni lub spódnic, jeżeli chodzi o wyjątkowe okazje i okoliczności. Bardzo dobrą propozycją są również bluzy z kapturem w których również można bardzo swobodnie karmić piersią malucha w różnych sytuacjach. Dzieci mają swoje zasady i nie zawsze będziemy wiedzieć, kiedy będą chciały jeść. Dlatego będąc mamą małego dziecka warto mieć na sobie takie ubrania w których bez problemu będziemy mogli dziecko nakarmić.