Lato dla wielu osób należy do ulubionych pór roku, jednak nie dla wszystkich. Parzące słońce, zaduch i skwar może zniechęcić, ale dla wielu osób to, co najgorsze zaczyna się nocą, gdy często temperatura wciąż nie schodzi poniżej 18, czy 19 stopni Celsjusza. Ten czas może stać się udręką, szczególnie dla osób, które nie wyobrażają sobie snu bez ulubionej kołdry.

Szklanka za szklanką

kołdry letnieW tak upalnym czasie w roku należy pamiętać o wodzie, nieodpowiednie nawodnienie prowadzi do złego samopoczucia, a w konsekwencji do jeszcze tragiczniejszych skutków. Wraz z kolejną falą upałów każdorazowo w mediach pojawiają się komunikaty lekarzy podkreślających znaczenie tego faktu dla naszego zdrowia. Również nocą picie wody jest bardzo ważne i może znacząco poprawić nasz komfort snu. Warto np. przed snem wypić dużą szklankę wody z cytryną i miętą, które nadadzą smaczny aromat naszemu napojowi, dodatkowo zawarta cytryna pomoże w lepszym nawodnieniu.

Przykryj się!

To może brzmieć bardzo mylnie, jednak wiele osób podczas upalnych nocy rezygnuje z kołder z powodu ciepłej temperatury, jednak nie jest to konieczne. Istnieje bowiem wiele rodzai kołder letnich. Kołdry letnie posiadają różnorodne wypełnienie, najczęściej z lekkiej pianki, która gwarantuje swobodny przewiew powietrza i brak uczucia ciężkości, jednocześnie kołdra zapewni nam przytulne i zapewniające komfort okrycie, bez zbędnego ogrzewania naszego ciała.

W ostateczności, aby zniwelować nasz dyskomfort i uczucie bezsenności warto postarać się schłodzić - wziąć chłodny prysznic, położyć na karku, czy na czole zimny kompres. Warto też zapewnić sobie wiatrak, czy klimatyzator, który pomoże w walce z wysokimi temperaturami. Jeśli mimo wielu starań nadal występują negatywne skutki związane z upałami warto zasięgnąć porady specjalisty, ponieważ może to być coś o wiele poważniejszego.

Podsumowując, latem warto zadbać o odpowiednie nawodnienie, ponieważ ma ono wpływ nie tylko na nasze samopoczucie w trakcie dnia, ale także na nasz komfortowy sen. Akcesoria takie jak kołdry letnie, czy klimatyzatory pomogą nam w walce z upałami, jednak trzeba pamiętać, że upały to czas gdy trzeba o siebie bardzo dbać i uważnie obserwować swoje ciało.