Koreańska pielęgnacja z roku na rok zyskuje coraz większą popularność wśród fanek kosmetyków w Polsce. Po wielkim boomie na makijaż, od kilku sezonów Polki coraz większą uwagę przykładają do pielęgnowania, zamiast maskowania. Taka właśnie jest główna zasada koreańskiej pielęgnacji - "pielęgnacja zamiast maskowania". Składa się na nią wiele etapów. Nakładanie kolejnych kosmetyków stanowi swoisty rytuał. Jednak czy taka metoda jest dobra dla wszystkich? Wszak nie każda z nas posiada tyle czasu, lub po prostu cierpliwości. Najlepszą metodą by się przekonać, czy koreańska pielęgnacja jest dobra dla nas jest zamówienie próbnego beauty boxu.

Czym jest beauty box?

Beauty box to nic innego, jak pudełko zawierające przeważnie miniatury produktów lub część miniatur i kilka pełnowymiarowych produktów. Jest to idealny kompromis między próbkami, które nie pozwalają na sprawdzenie długofalowego oddziaływania kosmetyku na skórę, a pełnowymiarowymi produktami, które mogą okazać się dla nas nieodpowiednie. Zazwyczaj zawartość beauty boxu aż do momentu otwarcia pozostaje dla klientki zagadką, przez co nawet w środku lata można poczuć się jak w Boże Narodzenie, otwierając zagadkowe prezenty. Dlatego też pudełka tego typu to idealny pomysł na prezent!

Czym są beauty boxy i kiedy najlepiej się sprawdzą?Beauty box - dla kogo?

Tak naprawdę wszystko zależy od tego, jaką firmę wybierzemy. Pudełka z kosmetycznymi niespodziankami to gratka dla fanek kosmetyków i testowania nowości. Jeśli szukamy prezentu dla osoby, która nie przykłada do pielęgnacji urody zbyt dużej wagi i stosuje wiernie od lat te same produkty, być może to właśnie taki prezent zachęci ją do spróbowania czegoś nowego. Należy jednak pamiętać, że koreańska pielęgnacja, ze względu na dbałość o odpowiednią kolejność nakładania kosmetyków, stanowi złożony rytuał, który nie do każdej osoby musi przemówić. Zwłaszcza, że czasem na efekty trzeba trochę poczekać, oraz liczyć się z tym, że nie każdy kosmetyk od razu będzie strzałem w dziesiątkę. Dobór perfekcyjnej pielęgnacji zawsze polega na metodzie prób i błędów.

Beauty boxy cieszą się coraz większą popularnością, zwłaszcza w okresie świątecznym. Nie bez przyczyny coraz więcej blogerek kosmetycznych sięga po takie zestawy i zawartość prezentuje swoim odbiorcom. Aby przetestować czy taka metoda dobierania odpowiednich kosmetyków jest dla nas odpowiednia, nie trzeba od razu zamawiać subskrybcji, można zdecydować się na pojedyncze pudełko. Warto przejrzeć oferty sklepów internetowych i wybrać coś dla siebie na próbę.