Znalezienie godnego zaufania ośrodka rehabilitacyjnego w Poznaniu nie musi być trudne. W wielu przypadkach rehabilitacja okazuje się niezbędna w powrocie do pełnej sprawności ruchowej. Na rynku coraz więcej jest skutecznych metod leczenia bólu, oprócz fizjoterapii proponuje się też często fizykoterapię. Fala uderzeniowa w Poznaniu nie musi być jedyną propozycją dla pacjenta zamieszkałego w tym regionie, komfortowe wizyty można umówić także w klinikach znajdujących się niedaleko tego miasta, między innymi w Suchym Lesie. W tej niewielkiej miejscowości znajduje się prywatna klinika z szerokim wachlarzem usług fizjoterapeutycznych i fizykoterapeutycznych Soma Medica. Są one równie skuteczne, niekiedy to sam fizjoterapeuta podczas pierwszej wizyty ocenia, która metoda będzie najbardziej skuteczna w leczeniu bólu.

Fala uderzeniowa w ośrodku rehabilitacyjnym w PoznaniuJakie metody występują we fizykoterapii?

Pacjenci ośrodków rehabilitacyjnych stykają się z coraz bardziej innowacyjnymi metodami likwidującymi ich ograniczenia ruchowe czy ból. Do większości z nich używa się specjalistycznego sprzętu. Fala uderzeniowa w Poznaniu nie jest jedyną dostępną usługą, można natrafić także na: laseroterapię, magnetoterapię, krioterapię miejscową, ultradźwięki, elektroterapię. W przypadku pierwszej propozycji bierze się ją pod uwagę szczególnie w przypadku przewlekłego bólu mięśni i więzadeł, stawów i kości. Wystarczy już jedna krótka sesja, żeby móc poczuć się lepiej, znacznie ograniczyć występowanie bólu. Stymulowanie procesów naprawczych odbywa się tutaj przez zastosowanie fali pneumatycznej, rozbija ona powstałe tam i utrudniające funkcjonowanie złogi wapnia. Organizując w Poznaniu falę uderzeniową, warto umówić się na przynajmniej trzy do dziesięciu wizyt.

Jakie mogą być wskazania?

Dłuższe występowanie niektórych zdrowotnych dolegliwości może być sygnałem do tego, że warto umówić się na wizytę i skorzystać z fali uderzeniowej w Poznaniu. Są to między innymi: zmiany zwyrodnieniowe w okolicach nadgarstka, zapalenie ścięgien, bóle pourazowe. Zła higiena pracy czy nadmierna aktywność fizyczna nierzadko powoduje różne zmiany w ciele. Dłuższe zaniedbywanie tych kwestii jest przyczyną pojawienia się przewlekłego bólu. Fala uderzeniowa w Poznaniu sprawi, że nie trzeba będzie używać więcej tabletek przeciwbólowych czy maści przeciwzapalnych, po zabiegu pacjent zauważy znaczną różnicę w funkcjonowaniu mięśni, stawów czy kości. Czas zabiegu w klinice rehabilitacyjnej dobierany jest indywidualnie do schorzenia i stanu danej osoby objętej bólem.