Trenując różne dyscypliny sportu, pamiętamy o odpowiedniej odzieży i obuwiu, nawet o bieliźnie, lecz kwestia skarpet jest często bagatelizowana. Niesłusznie! Właściwie dobrane skarpety sportowe damskie pozwolą na utrzymanie stóp w optymalnej temperaturze, na odprowadzenie nadmiaru wilgoci, a przy tym poprawią komfort treningów. Warto zainteresować się specjalistycznymi markami, takimi jak X-Socks, która od wielu lat produkuje skarpety dostosowane do różnych dyscyplin sportowych.

Historia pasją pisana

Skarpetki marki X-Socks są dziś na wyposażeniu zawodowych sportowców i amatorów z całego świata. Profesor Bodo Lambertz ze Szwajcarii postawił sobie za cel stworzenie skarpet, które utrzymają stopy w suchości nawet w ekstremalnych warunkach. Udało mu się i jego firma wyrosła na światowego giganta, nagrodzonego setkami międzynarodowych nagród. We włoskiej siedzibie w Asoli szyte są skarpety techniczne na prawie wszystkie rynki świata. X-Socks to prawdziwy lider w branży męskich i damskich skarpet sportowych. Jednak podczas gdy większość producentów skupia się na mężczyznach, X-Socks nieustannie poszerza swoją ofertę skierowaną do pań, których pasją jest aktywność fizyczna. Już od przeszło dekady są liderem światowego handlu, a ich produkty doceniają sportowcy z całej kuli ziemskiej.

Jakie skarpety sportowe damskie wybrać, by sport był jeszcze przyjemniejszy?Skarpetkowe technologie

Skarpety sportowe damskie i męskie X-Socks powstają przy użyciu laboratoryjnych, nowoczesnych technologii. Zwiększa to komfort ich użytkowania i pozwala lepiej dostosować je do różnych warunków. W ofercie firmy znajdują się modele do jazdy na nartach i na snowboardzie, ale także doskonałe na długi trekking lub podróż motocyklową. Znajdą coś dla siebie także biegacze i kolarze. Wszystkie dostępne są również w rozmiarach i kolorystyce dedykowanych specjalnie dla kobiet. X-Socks to sportowe skarpety dla kobiet, które zdadzą egzamin w każdej sytuacji. Są wyposażone w skomplikowany system kanalików wentylacyjnych, które wentylują stopy i odprowadzają pot. Na górską wyprawę dobrze wybrać skarpety z systemem X-Cross Bandage, które stabilizują kostki i ograniczają ocieranie się ich o cholewę buta. Nie można zapomnieć o specjalnym materiale, z którego są uszyte skarpety. Znacznie spowalnia on powstawanie nieprzyjemnych zapachów i jest hipoalergiczny, dzięki zawartości specjalnych włókien. Dzięki temu skarpety sportowe damskie X-Socks pomagają zachować higienę nawet w ekstremalnych warunkach. To doskonały wybór dla pań, które poszukują rozwiązania z odpowiednią oddychalnością oraz termoizolacją.