Troska o dziecko jest najważniejsza dla wszystkich rodziców. Już od pierwszych chwil życia dziecka chcielibyśmy zapewnić mu wszystko co najlepsze. Dlatego wielu rodziców obecnie pod ręką ma poduszki Mimos, które są polecane, jeżeli w domu ma się malutkie pociechy. Ktoś może powiedzieć, że jest to kolejny wynalazek, który ma na celu naciągnięcie rodziców na pieniądze. Błąd! Jest to produkt, dzięki któremu każdy noworodek i niemowlak ma szansę na prawidłowy rozwój.

Na czym powinno spać dziecko?

Wielu młodych rodziców mocno zastanawia się na czym powinno spać dziecko. Na forach często przewija się nie tylko temat samego łóżeczka, ale poduszki. Tak, osoba dorosła lubi mieć nie tylko swoją poduchę, ale na to jeszcze ukochanego jasia, dzięki czemu ma zapewnione komfortowe warunki do snu. A jak to jest w przypadku dziecka? Może i starsza pociecha może pozwolić sobie na coś takiego, ale nie noworodek, który jest dopiero na etapie prawidłowego kształtowania swojej sylwetki. Dziecko musi spać na płaskiej powierzchni. Dlatego zaleca się płaskie poduszki lub całkowite ich unikanie. Przy czym należy także uważać, bo wiele maluchów w obecnych czasach cierpi na asymetrię, jak również na kręcze szyi. W takich właśnie przypadkach polecana jest poduszka Mimos, która jest świetnym uzupełnieniem terapii dla takich maluchów. Niezależnie od tego, czy dziecko ma jakieś problemy, czy też nie – taka poduszka może okazać się wspaniałą propozycją, która jest w stanie uratować noworodka przed dalszymi problemami rozwojowymi.

Dla dobra wszystkich dzieciDobra poduszka medyczna

Mimos polecana jest przez rodziców, którzy chwalą sobie jej właściwości medyczne. Dzięki niej można zapewnić najlepsze leczenie i korygowanie wszelkich deformacji. Stosowanie takiej poduszki zmniejsza nacisk głowy na podłoże. W ciele dziecka nie będą powstawać żadne deformacje. W szczególności jest ona polecana przy wcześniakach, jak również przy maluchach, które są po zabiegu operacyjnym. Warto dodać, że Mimos posiada certyfikaty CE, TUV i EN71. Jako poduszka medyczna jest w pełni bezpiecznym produktem, który dostępny jest w wielu rozmiarach, więc ze spokojem będzie można użytkować ją przez bardzo długi czas. Wykonana z odpowiednich materiałów nie będzie powodować występowania uczuleń. Jej zaletą jest fakt, że jest ona mała. Bez problemu poduszkę medyczną będzie można zapakować ze sobą w podróż. Wśród innych zalet należy wymienić 400% mniejszego nacisku główki na podłoże. Ciekawostką jest fakt, że w 94% poduszka składa się z samego powietrza.