Skóra i włosy każdego maluszka wymagają specjalnego traktowania, są przecież bardzo wrażliwe i delikatne. Kosmetyki do pielęgnacji musza zatem być jak najwyższej jakości, by pielęgnowały i chroniły skórę, a nie ją podrażniały. Świetnie sprawdza się w tym zakresie produkty ekologiczne, zawierające składniki pochodzenia naturalnego, bez szkodliwych substancji, w tym SLS, parabenów czy parafiny. Idealnie gdy kosmetyk posiada atest Instytutu Matki i Dziecka oraz certyfikat potwierdzający jego ekologiczny skład np. Ecocert. Trend jakim jest zdrowy styl życia i wzrost świadomości społeczeństwa sprawił, że rodzice rozważnie dobierają również kosmetyki pielęgnacyjne dla swoich pociech. Oferta tego typu produktów jest szeroka. Poniżej przyjrzymy się jednej marce ukierunkowanej na kosmetyki dla dzieci.

Misja firmy

Filozofia marki Baby Ecologica opiera się na najwyższej jakości oraz właściwie zbilansowanej ilości składników aktywnych, tak aby rodzice świadomie i bezpiecznie mogli pielęgnować skórę maluszka. baby ecologicaSurowce pozyskiwane są od wiodących światowych firm produkujących składniki aktywne. Zadbano także o odpowiednią kompozycję zapachową, stworzoną przez angielskie stowarzyszenie perfumiarzy na bazie róży i lawendy. W kosmetykach nie znajdziemy parabenów, silikonów czy sztucznych barwników, lecz bezpieczny dla dzieci roślinny skład.

Oferta kosmetyczna

W ofercie firmy Baby Ecologica znajdziemy np.: - Żel do mycia ciała i włosów - Zaklinacz Bąbelków, w 100% naturalny, doskonale oczyszcza i pielęgnuje skórę i włosy dziecka. Zawiera łagodzący podrażnienia ekstrakt z błękitnej stokrotki. - Olejek do kąpieli - Czarodziej Kąpieli, produkt 2w1, żel w kontakcie z wodą zamienia się w odżywcze mleczko, dzięki temu produkt nie tylko myje, ale jednocześnie pielęgnuje skórę malucha. - Krem do twarzy - Piękna Buzia, delikatny krem może być stosowany również do pielęgnacji skóry skłonnej do alergii i atopowej. W skaldzie znaleźć można oleje organiczne np. z awokado, owsa, a także ekstrakty roślinne. - Krem na odparzenia - Asystent Przewijania, w składzie wyłącznie składniki pochodzenia naturalnego, takie jak olej kokosowy, olej owsiany, wazelina roślinna. Produkt nie szczypie i nie wywołuje podrażnień. Wszystkie produkty Baby Ecologica, pakowane są w urocze, kolorowe kartoniki z rysunkami zwierząt.

Naturalne składniki

Produkty marki tworzone są w oparciu o naturalne i bezpieczne składniki takie jak: oleje, a wśród nich olej ze słodkich migdałów, owsiany, awokado, babassu, olej kokosowy, a także masło Shea, tlenek cynku, bisabolol, naturalna witamina E,organiczna gliceryna czy wosk carnauba i inne. Produkty Baby Ecologica możecie znaleźć tutaj: https://you1.pl/firm-pol-1545174384-Baby-EcoLogica.html.