Przeziębienie u dziecka sprawia, że maluch czuje się źle, jest marudny, nie chce jeść i ma problemy z zasypianiem. W tym czasie również rodzice muszą liczyć się z nieprzespanymi nocami, notorycznym zmęczeniem oraz obawą, aby zwykły katar nie ewoluował w poważniejszą przypadłość. W związku z tym wielu opiekunów poszukuje rozwiązań, które szybko i skutecznie pomogą pokonać chorobę. Najczęściej wybierane są syropy, krople do nosa oraz maści rozgrzewające, które ułatwiają oddychanie. Jednak obecnie coraz większa liczba rodziców sięga po leki wziewne.

Nowoczesne nebulizatory dla najmłodszych

inhalatory dla dzieciJeszcze kilkanaście lat temu trudno było dostać inhalatory dla dzieci. Urządzenia były duże i dość głośne, a maski zbyt obszerne i niewygodne, przez co maluszki się ich bały, a przeprowadzenie inhalacji wiązało się z dużym oporem z ich strony. W tej chwili dostęp do sprzętu, który jest idealnie dopasowany do potrzeb najmłodszych nie stanowi żadnego problemu. Nebulizatory są sprzedawane w aptekach, Internecie, a niekiedy można je spotkać nawet w supermarketach. Oczywiście przed zakupem należy dokładnie zapoznać się z możliwościami i jakością urządzenia. Inhalatory dla dzieci pracują cicho, co pozwala na używanie urządzeń nawet podczas snu innych domowników. Dodatkowo producenci oferują sprzęt o interesującym dla najmłodszych designie, np. kształtem przypominający ulubione zwierzątka lub postaci z bajek. Najważniejszym atutem urządzeń dedykowanych niemowlętom i małym dzieciom są dostosowane do ich wieku ustniki oraz maseczki, a także możliwość ustawienia parametrów inhalacji.

Skuteczność inhalacji w leczeniu przeziębienia u dzieci

Leki podawane za pomocą inhalatora trafiają bezpośrednio do dróg oddechowych, w efekcie czego proces leczenia rozpoczyna się już w momencie ich aplikacji. Ponadto aerozol, który dzieci wdychają w czasie inhalacji bardzo rzadko wywołuje skutki uboczne, jak to niekiedy ma miejsce np. w przypadku syropów. Inhalatory dla dzieci, jak te dostępne tutaj: https://www.zdrowiewmodzie.pl/50-inhalatory-dla-dzieci z umieszczonego w odpowiednim pojemniku leku tworzą delikatną mgiełkę, która w przypadku kataru skutecznie rozrzedza wydzielinę. Dzięki temu jest ją dużo łatwiej usunąć z dziecięcych nosków, szczególnie w przypadku maluszków, które same jeszcze nie potrafią ich wydmuchiwać. Inhalacja pomaga w oczyszczaniu górnych dróg oddechowych, ponadto sprawia, że błony śluzowe stają się bardziej nawilżone, a naczynia krwionośne obkurczają się. Tego typu zabiegi sprawiają, że dziecko dużo lepiej oddycha, a co za tym idzie jego organizm dużo szybciej powraca do zdrowia.