Termowentylator to znana od wielu lat oraz z uznaniem wykorzystywana farelka. To niewielkie urządzenie dobrze nadaje się do podgrzania niewielkich mieszkań czy danych miejsc. Jego zasada funkcjonowania jest prosta. W środku znajduje się grzałka, która rozgrzewa się pod wpływem prądu, natomiast ciepło dostarczane jest za pomocą wentylatora. Takie wyjście wywołuje, iż ciepłe powietrze jest wydmuchiwane oraz dostarczane po pomieszczeniu. Termowentylator spisuje się dobrze do ocieplania kierunkowego – możemy dobrze ustawić, w jaki zakres pokoju ciepłe powietrze ma być wydmuchiwane.

Farelka – jak funkcjonuje?

W sklepach i internecie odnajdziemy pełną ofertę narzędzi grzejących. Różnorodne typy mają przeważnie analogiczne funkcje, natomiast pod względem wyglądu oraz skuteczności maszyny mogą ze sobą rywalizować. Do najpopularniejszych rodzajów należą termowentylatory, zwane w Polsce farelkami. Są one małe oraz mobilne. Doskonale nadają się do podgrzania niewielkich pomieszczeń czy danych miejsc. Proces funkcjonowania narzędzia jest dziecinnie prosty. W środku aparatu znajduje się grzałka, która opala się pod wpływem prądu. Możemy wyróżnić farelki zarówno przenośne, jak i również stacjonarne, montowane przeważnie na ścianie.
Opisywane narzędzie doprowadza do osuszenia powietrza w pomieszczeniu, więc przeważnie wykorzystywane jest ono w łazienkach. Pamiętać należy natomiast o tym, że termowentylator łazienkowy musi zdecydowanie być dostosowany do pracy w warunkach dużej wilgoci. Co więcej, farelka może posłużyć nam także jako wentylator chłodzący powietrze w upalne dni.

Jak działa farelka?Wykorzystanie farelki

Domowe termowentylatory to narzędzia elektryczne korzystające z dość drogiego źródła energii. Powoduje to, iż nie nadają się do określonej pracy, mogą tylko stanowić kolejny sposób na dostarczenie komfortu termicznego w domu lub mieszkaniu. Farelka przyda się w stanach przejściowych, nim zdecydujemy się na uruchomienie centralnego ogrzewania. Doskonale sprawdzi się zimą w celu dogrzania danych miejsc, latem służyć może za wentylator, dając ulgę podczas upałów.

Jaka farelka będzie najlepsza?

Nie można jasno określić, które narzędzie jest najlepsze, wszystko ponieważ zależy od tego, czy pragniemy zamontować je na stałe lub używać przenośnie (to dwa odmienne typy farelek), gdzie pragniemy je stawiać (tutaj istotna jest m.in. długość przewodu) oraz jak duża jest wielkość wymagająca palenia (im większa, tym większej mocy potrzebuje). W mieszkaniu atrakcyjniej będzie się prezentować narzędzie przenośne oraz o ładnej osłonie, jednak należałoby pamiętać, iż większy rozmiar oddziałuje również na większą efektywność