Dawanie prezentów to bardzo przyjemny i wszystkim dobrze zanany zwyczaj. Przygotowane podarunki wręczamy bliskim lub całkiem nieznajomym osobom, z okazji takich jak urodziny, ślub, parapetówka, narodziny dziecka, a bywa, że kupujemy je bez konkretnej przyczyny – jedynie po to, żeby uszczęśliwić ważną dla nas osobę. Chociaż sam wybór prezentu jest bardzo ważny, nie bez znaczenia jest także jego opakowanie.

opakowania na winoButelki z alkoholem

Alkohol to jeden z najpopularniejszych rodzajów prezentów. Wynika to przede wszystkim z faktu, że wiele dorosłych osób lubi raczyć się alkoholami dobrej jakości, a to sprawia, że jest on dość uniwersalnym podarunkiem. Z tego też powodu, wina czy whisky kupujemy w sytuacjach, gdy nie znamy zbyt dobrze odbiorcy prezentu lub nie mamy pomysłu na zakup bardziej oryginalnej rzeczy. Co więcej, alkohol występuje w różnych przedziałach cenowych, dzięki czemu może być zarówno prezentem drobnym i symbolicznym, jak i całkowicie luksusowym i wyjątkowym. Również opakowania na wino można kupić w rożnych odsłonach. Najprościej zamówić papierową torebkę z wybranym wzorem lub zawinąć butelkę w ozdobny papier. Inna możliwość to zakup bardziej eleganckiej torby papierowej lub specjalnego drewnianego pudełka. Wymienione opakowania znajdziecie m.in. na stronie https://www.sklep.pozorski.info/produkty/opakowania/opakowania-na-wino,2,3210, a dodatkowo możecie na nich nadrukować dedykację lub logo, jeżeli podarunek ma pełnić jednocześnie rolę wizytówki firmy.

Drobne upominki, a prezenty o większych wymiarach

Nieduże przedmioty takie jak biżuterię czy kosmetyki możecie spakować na wiele sposobów. Najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem będzie zakup niedużej ozdobnej torby. Wzorów toreb prezentowych jest obecnie całe mnóstwo, dlatego bez trudu dopasujecie je do okazji, płci obdarowywanej osoby czy jej osobistych upodobań. Inną popularną propozycją są eleganckie kartoniki udekorowane wstążką lub sznurkiem. To rozwiązanie ma dodatkową zaletę, ponieważ ładnie prezentujące się pudełeczko można wykorzystać w przyszłości do przechowywania otrzymanego przedmiotu. Mniej powszechnymi, ale przez to też bardziej wyróżniającymi się opakowaniami są prześwitujące woreczki z organzy, woreczki lniane lub szklane słoiczki. Przed nieco trudniejszym zadaniem stoją osoby, które zdecydowały się na zakup prezentu o dużych gabarytach – wielkiego misia, pralki czy roweru. W tym przypadku w grę wchodzą dwa rozwiązania – opakowanie całego prezentu ozdobnym papierem lub zdecydowanie się na skrajny minimalizm w postaci przyczepionej do niespodzianki kokardy lub ozdobnej gwiazdki.