Bycie blogerem i zarabianie przez internet jest teraz bardzo na czasie, więc pewnie ty też, myślałeś lub myślałaś o tym, aby spróbować swoich sił i założyć własnego bloga i zadajesz sobie pytanie: blog jak założyć? Jeżeli nie posiadasz większej wiedzy na ten temat, to może wydawać się to nieco skomplikowane- w końcu potrzebna jest strona internetowa, hosting oraz wiele innych elementów. Na szczęście, z naszymi wskazówkami sprawnie i płynnie przejdziesz ten proces, i już dziś rozpoczniesz swoją przygodę z blogowaniem.

Jak pisać bloga?

blog jak założyć

Zanim jednak przejdziemy do tworzenia naszego bloga, najważniejsze jest zdecydowanie to, o czym będziemy pisać. Przede wszystkim musi być to coś, co lubisz i o czym chętnie będziesz pisać. Błędem wielu początkujących blogerów jest to, że wybierają oni swoją niszę, kierując się głównie potencjalnymi zarobkami w przypadku zbudowania sobie stabilnej pozycji w branży. Nie biorą jednak pod uwagę jednego bardzo ważnego elementu drogi, starań i czasu, która wymagana jest, aby się tam dostać. Pisanie bloga może być bardzo przyjemny sposobem na dzielenie się swoją wiedzą i przemyśleniami ze światem, jednak momencie, kiedy nie będzie sprawiało ci to przyjemności, zmuszanie się do pisania szybko stanie się ogromnym zniechęceniem.

Blog - jak założyć nasz dziennik w świecie?

jblog jak założyć

Załóżmy, że podjąłeś już decyzję o tym, że zakładasz bloga. Znasz już tematykę i wiesz, o czym chcesz pisać. Jeśli tak, to możemy przejść do kolejnego etapu- zakładania bloga. Tworzenie strony internetowej "od zera" z wykorzystaniem kodu HTML jest trudne, dlatego możemy się wspomóc platformami, które pozwalają na budowanie strony internetowej za pomocą systemu drag&drop, czyli dowolnego wstawiania elementów za pomocą myszki. Do najpopularniejszych platform dla blogerów zaliczamy WordPress, Wix.com, Squarespace i Weebly. Każda z nich daje dostęp do bardzo łatwego w obsłudze panelu sterowania, gdzie możesz dowolnie modyfikować wygląd strony.

Dodajemy pierwszą treść na bloga

Jeżeli udało ci się już stworzyć idealną stronę, to twoim następnym pytaniem może być jak pisać bloga. Cóż, kwintesencją blogowania jest właśnie dodawanie treści, bez której nawet najpiękniejsze strony nie osiągną sukcesu. Zacznij więc od wstawienia postów, które do tej pory napisałeś, lub jeżeli jeszcze nie zacząłeś, bądź bardzo regularny w publikacjach (przynajmniej na początku). Jet to jedyny sposób na osiągnięcie wysokiej pozycji w Google w krótkim czasie, a chyba to jest najważniejsze- w końcu chcemy trafić do ludzi. Pisać dla siebie można zamiast tego np. pamiętnik.

Jak już wiemy jak pisać, stworzyć bloga; czyli promocja bloga

Wiesz już, jak stworzyć bloga, więc teraz czas na jego promocję. Podstawą jest oczywiście treść najwyższej jakości- staraj się pisać dłuższe posty, z których czytelnicy będą czerpać prawdziwą wartość. Do promocji możesz się także posłużyć mediami społecznościowymi np. Facebookiem, Instagramem oraz YouTubem. Zacznij zapoznawać się i udzielać na stronach innych blogerów ze swojej branży oraz forach tematycznych. To nie tylko zachęci więcej osób do odwiedzenia twojej strony, ale także przyczyni się do budowania twojej pozycji eksperta.