Bieganie w ostatnich czasach zyskało dużą popularność. Cały czas słyszy się o osobach, które dzięki bieganiu zmieniły swoje życie o 180 stopni. Wychodząc z domu o każdej porze dnia możemy natknąć się na ćwiczących ludzi. Jeśli też myślałeś o tym, aby zacząć przygodę z tym pięknym sportem, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie! Jednak przed rozpoczęciem biegania warto jest udać się do lekarza i wykonać podstawowe badania. Pozwoli nam to upewnić się, że nie mamy żadnych przeciwwskazań i wszystko jest w porządku z naszym ciałem. 

Od czego zacząć?

Najpierw powinieneś zadać sobie pytanie; czy masz jakiś konkretny cel? Jeśli np. planujesz schudnąć, będzie Ci łatwiej pozostać przy rutynie, dążąc do upragnionej sylwetki. Jeśli jednak postanowiłeś, że będziesz biegać bez konkretnego powodu, zachęcamy do znalezienia celu! Będzie Cię on znacząco motywował. 

Podstawowe błędy przy bieganiu:

Często słyszymy, że najtrudniej jest zacząć. To prawda. Ludzie zazwyczaj odkładają wszystko na potem, obiecują sobie że zaczną "od jutra", "od następnego tygodnia". To podstawowy błąd! Jeśli chcesz coś osiągnąć, powinieneś zacząć najszybciej jak to możliwe! Jednym z najbardziej typowych błędów u początkujących biegaczy jest także zbyt duży zapał na początku, który z czasem gaśnie. Nie możesz stawiać sobie zbyt nierealnych celów. Lepiej, jeśli będziesz małymi kroczkami posuwał się do przodu. Nigdzie nie musisz się spieszyć! 
Nie zniechęcaj się! Pierwsze efekty być może poczujesz już po pierwszym treningu, jednak zobaczysz dopiero po kilku tygodniach ćwiczeń. 

Sprzęt:

Jeśli myślisz poważnie o regularnym bieganiu, powinieneś zadbać o odpowiedni sprzęt. Najważniejszą rzeczą są bez dwóch zdań buty do biegania - nie muszą być drogie, każde buty sportowe powinny dobrze spełnić swe zadanie. Zadbaj także o odpowiednią odzież do biegania. Możesz się w nią zaopatrzyć w sklepach sportowych lub sklepach dla biegaczy. Dodatkowym i bardzo przydatnym gadżetem będzie nerka, to w niej schowasz rzeczy takie jak dokumenty, czy telefon komórkowy. 

Jeśli zastosujesz się do powyższych punktów, jesteś gotowy by rozpocząć swój pierwszy trening. Powodzenia!