Planując wyjazd survivalowy, trzeba się odpowiednio do niego przygotować. W pierwszej kolejności nie wolno zapominać o tym, że konfrontacja z dziką naturą, będzie pokazywać Twoje słabości, więc zastanów się przed wyjazdem, co stanowi dla Ciebie podstawowe wyposażenie. Jeśli nie jesteś szczególnie uzdolniony manualnie, warto wybrać prosty w obsłudze namiot i przed wyjazdem potrenować rozkładanie go. Natomiast jeśli nocami szybko marzniesz, to lepiej zabierz ze sobą odpowiedni śpiwór turystyczny, który zapewni Ci izolację cieplną. Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że śpiwór turystyczny podczas wyjazdów plenerowych nie tylko zabezpiecza Cię przed dyskomfortem, ale odpowiada także za Twoje zdrowie, a może nawet życie? Wilgoć, która stale atakuje Twój organizm, może powodować wychłodzenie i ogromną ilość problemów zdrowotnych. Zabezpieczenia niskiej jakości lub jakikolwiek ich brak, może prowadzić między innymi do zapalenia płuc lub innych organów. Warto więc wybrać najlepszy produkt, który pozwoli Ci na bezpieczny relaks na łonie natury.

śpiwory turystyczneDopasuj swój model do warunków atmosferycznych

Producenci chcąc zadbać o swoich klientów, często oferują różnego rodzaju wyposażenie. Bez problemu można znaleźć w sklepach śpiwór turystyczny dostosowany do minusowych temperatur lub asortyment, którego zadaniem jest ochrona przed robactwem w lecie. Naturalnie wiosenne i jesienne produkty także się znajdą, więc nie należy się obawiać, że pozostaniecie bez odpowiednich akcesoriów w tym okresie. Pojawia się pytanie, które pewnie chodzi po głowie większości osób. Kto jeździ na survival lub biwak w zimie. Można być zdziwionym, ponieważ jest wielu pasjonatów, którzy konfrontują swoje umiejętności i wiedzę w różnych warunkach. Wyjazdy przy minusowych temperaturach to coś zupełnie normalnego – nawet jeśli użytkownicy sypiają finalnie w pojazdach. Na rynku znaleźć można także śpiwory turystyczne, które posiadają możliwość dopięcia specjalnej podpinki ocieplającej. Jest to niezwykle wygodny dodatek, ponieważ z jego pomocą można szybko i bezproblemowo dostosować śpiwór do oczekiwań.

Parametry techniczne

Jeśli wybraliście już swój asortyment pod względem grubości i dostosowania do warunków, to ostatnią rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest rozmiar. Śpiwór powinien być zawsze dostosowany do wzrostu użytkownika, lecz warto także brać pod uwagę jego szerokość – zwłaszcza jeśli należysz do grupy osób szerokich. Śpiwór turystyczny ma być wygodny, a jego zakup może wcale nie być tak prosty, jak wydaje się większości osób.