Karmienie piersią jest zdrowe dla malucha. W mleku matki zawartych jest wiele przeciwciał oraz substancji odżywczych, których dziecko potrzebuje do prawidłowego rozwoju. Jednak nie zawsze jest możliwość nakarmienia malucha akurat wtedy, kiedy tego potrzebuje. Sytuacje są różne np. zaburzenia laktacji lub zwykły brak czasu. Wiele mam nie rezygnuje z pracy po urodzeniu dziecka, jednak decydowanie się na proszkowane pokarmy do rozpuszczania w wodzie to dla wielu ostateczność. Na szczęście istnieją produkty, które pozwalają „zmagazynować” pokarm na sytuacje, kiedy mamy nie ma obok dziecka. Laktatory i akcesoria poboczne do nich są rozwiązaniem, które ściąga pokarm z piersi pozwalając przechować go do następnego karmienia.

Wybrać dobry laktator

Laktatory i akcesoria do nich to szeroka kategoria produktów, w której matka na samym początku może się zagubić. Wiele firm oferuje różne modele z szerokim zakresem funkcjonalności. Laktatory posiadają różną siłę ssącą (regulowaną) oraz akcesoria, które ułatwiają cały proces. Jak każdy sprzęt one również się eksploatują, kupno samego laktatora to za mało żeby mieć pewność, że pokarm dla malucha zawsze będzie pod ręką. Sfera dodatków oraz zapasowych komponentów do tych urządzeń jest dość szeroka i pozwala na szybkie utrzymanie sprzętu na optymalnym poziomie funkcjonalności. Jednak duże nawarstwienie opcji niesie ze sobą wiele problemów. W sklepie nie wiadomo jest co będzie najlepszym produktem, a duża ich ilość wyboru nie ułatwia. Najlepiej jest się zwęzić w poszukiwaniach do opcji rekomendowanych przez lekarzy oraz konsumentów. W ten sposób całość ograniczy się do kilku czołowych producentów oraz ich ofert. W efekcie wybór stanie się łatwiejszy. Kupowanie samemu na wyczucie laktatora nie jest najlepszą strategią, w większości przypadków z zakupem się nie trafi, a to może spowodować nie tylko ubytek w domowym budżecie, ale również nieplanowane zaburzenia w schemacie żywienia dziecka i codziennym harmonogramie rodzica.

Porównać i kupić z sieci

Laktatory i akcesoria do nich są coraz łatwiej dostępne. Jednak w sklepach stacjonarnych wybór nie jest przesadnie duży. W efekcie ograniczonej oferty można nie trafić z produktem, bo „godzi” się na podrzędną jakość. Rozwiązaniem jest odniesienie się do specjalistycznych sklepów on-line, które zapewnią bardziej rozbudowana ofertę. W sklepach tych trafi się również częściej na rozmaite promocje, bo chociaż laktator jest potrzebny, to w dalszym ciągu jest wydatkiem. Kupno laktatora oraz pobocznych akcesoriów dla utrzymania jego należytego funkcjonowania będzie inwestycją, która szybko się zwróci zarówno w krótko, jak i długoterminowym rozrachunku i to na wielu poziomach. Maluch dzięki temu dodatkowi zawsze będzie miał dostęp do świeżego i zdrowego pokarmu. Artykuł powstał we współpracy z https://babyhit.pl/pol_m_Dla-Mamy_Karmienie-piersia_Laktatory-i-akcesoria-251.html