Na ogól dieta kojarzy nam się ze zrzuceniem dodatkowych kilogramów, które nie są korzystne dla naszego zdrowia. Im jest ich więcej, tym dla nas gorzej. Należy wtedy zdecydowanie pomyśleć o jakiejś diecie - najlepiej takiej, która będzie osobiście nadzorowana przez dietetyka, który dobierze dla danej osoby indywidualny plan żywienia biorąc również pod uwagę jakość życia, choroby i wiele innych czynników. Przy czym nie zawsze decydujemy się na dietę, ponieważ mamy problem z nadwagą lub otyłością. Czasem bywa tak, że osoby o pięknej i szczupłej sylwetce fundują sobie oczyszczającą dietę.

Po co jest dieta oczyszczającą?

dieta 5 dniowaDieta 5 dniowa

- oczyszczająca jest korzystna nie tylko dlatego, że pozwala na utratę kilku zbędnych kilogramów. Jest ona również bardzo korzystna dla naszego zdrowia, dzięki czemu możemy pozbyć się z organizmu szkodliwych toksyn. Kiedy warto pomyśleć o takiej diecie? W takich okresach, kiedy coraz częściej chorujemy bez najmniejszego powodu, kiedy czujemy osłabienie organizmu lub kiedy widzimy, że wygląd naszej skóry znacznie się pogorszył. Wiele osób nie wiąże obecności toksyn w swoim organizmie z takimi objawami. Jak się jednak okazuje - to właśnie szkodliwe toksyny pochodzące z powietrza, z jedzenia są odpowiedzialne za pogorszenie się naszego samopoczucia i wyglądu. Dlatego raz na jakiś czas przyda nam się taka dieta 5 dniowa - oczyszczająca, która oparta jest na spożywaniu samych soków. Jest wielu zwolenników takiego sposobu żywienia, jak również ich przeciwników. Kto ma rację w tym sporze?

Skuteczność diety sokowej

Racja lezy pośrodku. Dlaczego? Ponieważ dieta 5 dniowa oparta na spożywaniu samych soków (nie można pozwolić sobie na żadne pokarmy stałe) powoduje, że organizm nie będzie otrzymywał odpowiedniej ilości witamin zawartej chociażby w mięsie lub też w innych pokarmach stałych. Jeżeli jednak po 5 dniach przejdziemy na zdrowy sposób odżywiania to uda nam się uzupełnić w odpowiednim czasie braki witaminowo - mineralne w naszym organizmie. Dodatkowo nie możemy pozwolić sobie na przedłużenie takiej diety o dodatkowe 5 lub więcej dni, ponieważ wtedy faktycznie zaszkodzimy samemu sobie. Dieta rozłożona na 5 dni to taki optymalny wybór, dzięki czemu uda pozbyć nam się z jelit, wątroby, a nawet żołądka wszystkich szkodliwych toksyn. Nie tylko zauważymy różnicę na wadze, ubytek kilku centymetrów w pasie. Przekonamy się również, że nasze samopoczucie oraz zdrowie znacznie się poprawi, jak również wygląd, co jest dla nas ważne przed szczególnymi wydarzeniami.