Najlepsza dieta oczyszczająca

Na ogól dieta kojarzy nam się ze zrzuceniem dodatkowych kilogramów, które nie są korzystne dla naszego zdrowia. Im jest ich więcej, tym dla nas gorzej. Należy wtedy zdecydowanie pomyśleć o jakiejś diecie - najlepiej takiej, która będzie osobiście nadzorowana przez dietetyka, który dobierze dla danej osoby indywidualny plan żywienia biorąc również pod uwagę jakość życia, choroby i wiele innych czynników. Przy czym nie zawsze decydujemy się na dietę, ponieważ mamy problem z nadwagą lub otyłością. Czasem bywa tak, że osoby o pięknej i szczupłej sylwetce fundują sobie oczyszczającą dietę.

Po co jest dieta oczyszczającą?

dieta 5 dniowaDieta 5 dniowa

- oczyszczająca jest korzystna nie tylko dlatego, że pozwala na utratę kilku zbędnych kilogramów. Jest ona również bardzo korzystna dla naszego zdrowia, dzięki czemu możemy pozbyć się z organizmu szkodliwych toksyn. Kiedy warto pomyśleć o takiej diecie? W takich okresach, kiedy coraz częściej chorujemy bez najmniejszego powodu, kiedy czujemy osłabienie organizmu lub kiedy widzimy, że wygląd naszej skóry znacznie się pogorszył. Wiele osób nie wiąże obecności toksyn w swoim organizmie z takimi objawami. Jak się jednak okazuje - to właśnie szkodliwe toksyny pochodzące z powietrza, z jedzenia są odpowiedzialne za pogorszenie się naszego samopoczucia i wyglądu. Dlatego raz na jakiś czas przyda nam się taka dieta 5 dniowa - oczyszczająca, która oparta jest na spożywaniu samych soków. Jest wielu zwolenników takiego sposobu żywienia, jak również ich przeciwników. Kto ma rację w tym sporze?

Skuteczność diety sokowej

Racja lezy pośrodku. Dlaczego? Ponieważ dieta 5 dniowa oparta na spożywaniu samych soków (nie można pozwolić sobie na żadne pokarmy stałe) powoduje, że organizm nie będzie otrzymywał odpowiedniej ilości witamin zawartej chociażby w mięsie lub też w innych pokarmach stałych. Jeżeli jednak po 5 dniach przejdziemy na zdrowy sposób odżywiania to uda nam się uzupełnić w odpowiednim czasie braki witaminowo - mineralne w naszym organizmie. Dodatkowo nie możemy pozwolić sobie na przedłużenie takiej diety o dodatkowe 5 lub więcej dni, ponieważ wtedy faktycznie zaszkodzimy samemu sobie. Dieta rozłożona na 5 dni to taki optymalny wybór, dzięki czemu uda pozbyć nam się z jelit, wątroby, a nawet żołądka wszystkich szkodliwych toksyn. Nie tylko zauważymy różnicę na wadze, ubytek kilku centymetrów w pasie. Przekonamy się również, że nasze samopoczucie oraz zdrowie znacznie się poprawi, jak również wygląd, co jest dla nas ważne przed szczególnymi wydarzeniami.