Zimą świat staje się bezbarwny. Otacza nas czerń, odcienie szarości i bieli. Rzadko pojawia się słońce, częściej niebo pokryte jest chmurami, a zimny wiatr i lodowaty deszcz lub uciążliwie padający śnieg zachęca do pozostania w domu. Jednakże krótkie dni szybko czynią w naszym mieszkaniu mrok.

Jak zaradzić zimowemu odrętwieniu?

kolorowe kable

W czasie najzimniejszej pory roku popadamy w odrętwienie. Nic nam się nie chce, często mamy kiepski humor, a wychodzenie do pracy staje się torturą. Jednak pozostanie w domu, również dużo nie zmienia. Dobrym sposobem jest umilenie swojego otoczenia barwnymi akcentami. Kwiaty w kolorowych doniczkach, zasłony w oknach o jaskrawych barwach, narzuty w nasyconym odcieniu to znakomite triki, by podnieść się na duchu. Także wszelkiego rodzaju barwne klosze i kable przy lampach mogą sprawić nam radość. Zapalony żyrandol z ciepłym światłem to imitacja słońca, bardzo miły detal, dzięki któremu będziemy w stanie przetrwać zimę. Spiralne lub łukowate kolorowe kable doprowadzone do abażurów, dodatkowo podświetlone przez żarówki, mogą ubarwić pomieszczenie i nadać mu ciepły wiosenny klimat. Lampy z takimi kablami nadają się zarówno do salonu, jak i małego pokoju oraz łazienki bądź przedpokoju. Gustownie wyglądają podwieszane lampy w holu hotelu lub na sali weselnej. Wszędzie tam, gdzie potrzebujemy barw, aby podnieść w nas dobroczynną energię witalną.

Pokój dla dziecka

Pokój dla dziecka powinien być jak najbardziej wielobarwny. Dzieci lubią otaczać się kolorami, mają więc pościel z obrazkami, meble z pigmentem zieleni, czerwieni, błękitu itp. Zwisające lampy u sufitu, mające kolorowe kable będą stanowić uzupełniający dodatek do wystroju wnętrza. Barwa kabla pochodzi z kolorowego oplotu bawełnianego lub poliestrowego, którym jest owinięty. Oploty bawełniane będą matowe, natomiast poliestrowe z połyskiem. Te drugie zyskują większe nasycenie pigmentem. Do dziecięcego pokoju zatem dużo bardziej sprawdzą się kable z poliestrowymi oplotami. Duży wybór kolorystyczny pozwoli dobrać żyrandol z odpowiednią barwą kabla. Chcąc jeszcze bardziej kolorystycznie zapełnić dziecięcy pokój, możemy zastosować kolorowe kable z obrazkami. Lampy z kablami w oplocie przedstawiającym kwiaty, domki lub zwierzątka to nowoczesne trendy. Wszelkiego rodzaju lampy i żarówki z wmontowanym kablem z kolorowym oplotem jest rzeczą niesłychanie dekoracyjną, a jednocześnie taki oplot jest dodatkową izolacją. Mogą być przeciągnięte po całej ścianie kilkanaście centymetrów od sufitu, łącząc żarówki w nieregularnych odstępach.