Lubimy, gdy nasze dzieci są ładnie ubrane. Wybór ciuszków jest w sklepach przeogromny. Mając możliwość wyszukania czegoś wyjątkowego dla malca, gotowi jesteśmy przekartkować wszystkie katalogi, by znaleźć jak najlepszy strój.

Z podziałem na płeć

Pannica, jak laleczkaInne ubranka są dla chłopców, inne dla małych pannic. Różnią się nie tylko krojem, ale i kolorem. W strojach dla chłopców nie znajdziemy żadnych różowych elementów. To kolor zarezerwowany wyłącznie dla płci przeciwnej. Na szczęście kolor czerwony jest uniwersalny i  tutaj nie musimy rozgraniczać, kto może w takiej barwie mieć ubrania.

Czapki wiosenne dla dziewczynek kuszą wielorakimi barwami. Są one uszyte z cienkiej przędzy lub bawełny. Już nie są tak grube, jak te zimowe, ale nie za cienkie, by nadal mogły chronić głowę dziecka przed chłodem i wiatrem.

Brak w nich ponurych akcentów. Do czystej barwy błękitu, różu, zieleni, szarości dodane są kontrastowe obrazki typu motylki, serduszka, kwiatuszki itp. Wzory na czapkach mają motywy, które kojarzą się z delikatnością i pięknem, co tym bardziej skłania do tego, by były one wyłącznie własnością dziewczynek. Czapki wiosenne dla dziewczynek można dopasować do każdego wieku dziecka. Wszelkie dodatkowe ozdobniki, jak pompony, kwiaty i inne doszywane elementy stanowią podkreślenie urody dziewczynki.

Czy wiosną dziecko powinno już chodzić z gołą głową?

Wiosną wydaje nam się, iż jest tak ciepło, że możemy się rozpiąć, a czapkę i szalik zdjąć. Jednak pogoda w tym czasie potrafi być kapryśna i w każdym momencie może sypnąć śniegiem. Dlatego czapki wiosenne dla dziewczynek muszą się znaleźć w garderobie córki jak najszybciej. Możemy zakupić je m.in. na stronie: https://www.agbo.com.pl/pl/menu/czapki-wiosenne-dla-dziewczynek-206.html.

W zimowej czapce wiosną jest już za gorąco, jeżeli nie kupimy naszej córce cieńszej czapki, możemy się spodziewać, iż zimowa czapka zostanie z głowy zdjęta i przeziębienie murowane. Dlatego tak ważne jest stopniowe przechodzenie z czapek zimowych na wiosenne czapki dla dziewczynek. Gdy nadejdzie maj, być może będzie można już córce pozwolić na chodzenie bez nakrycia głowy,

Póki co, marzec i kwiecień to wymagające miesiące, lubiące posypać nagle śniegiem, obniżając temperaturę powietrza niekiedy nawet do zera stopni i nieco niżej. Zaopatrując córkę w czapkę i szalik w te miesiące, uchronimy dziecko przed chorobą.

Jak przekonać dziewczynkę, by zakładała czapkę wychodząc na dwór?

Bardzo dobrym sposobem w tej sytuacji jest kupienie dziewczynce bardzo ładnej czapki, zwłaszcza jeżeli sama sobie takową wybierze w odpowiednim kolorze i fasonie. Pozwalajmy dziecku decydować o wyborze czapki. Postarajmy się, by lalka córki też miała czapkę. Dzięki temu prędzej dziecko da się namówić na noszenie czapki.