Wybór idealnego prezentu dla dziecka, które zdaje się "mieć już wszystko" może być bardzo trudnym zadaniem. Niezawodnym sposobem, który pozwoli się z nim uporać jest zakup zabawki związanej z uwielbianą przez dziecko bajką. Niemal każdy maluch ma swoich ulubionych bohaterów, których losy pilnie śledzi na szklanym ekranie. Dzieci ogromnie angażują się w ich perypetie i bardzo lubią je przenosić do swoich codziennych zabaw. Posiadanie figurki lub pluszaka ukochanej postaci nie tylko sprawia dziecku wielką radość, ale i pozwala na rozwój zabawy symbolicznej, związanej z odgrywaniem ról. Ma to duże znaczenie dla kształtowania wyobraźni i wspiera rozwój kreatywności. Nawet kilkuletnie dzieci świetnie sobie radzą z odgrywaniem scenek i sytuacji z ulubionych bajek, jak również tworzeniem całkiem nowych scenariuszy przygód. Aby ułatwić maluchowi tę formę zabawy warto sprawić mu w prezencie zestaw postaci i akcesoriów pochodzących z popularnej i lubianej bajki.

Fascynujący świat małej podróżniczki

Bajką, która Bajki dla dzieciniezmiennie od kilku lat bije rekordy popularności i zdobywa serca małych widzów, są przygody Dory - małej dziewczynki, kochającej podróże. Serial "Dora i przyjaciele" jest kontynuacją pierwszej części przygód dziewczynki pod tytułem "Dora poznaje świat". Dora zamieszkuje miasteczko Playa Verde i chodzi do szkoły podstawowej. W każdym odcinku przeżywa nowe perypetie wraz z oddaną grupką przyjaciół - Emmą, Kate, Naiyą, Alaną oraz Pablo. Na dodatek każdy z sympatycznych bohaterów posiada futrzastego psiego przyjaciela. Tym, co wyróżnia bajkę "Dora i przyjaciele" jest jej walor edukacyjny - postaci mówią zarówno po polsku, jak i po angielsku. Dziecko ma szansę zapoznać się i "osłuchać" z wieloma przydatnymi słówkami i zwrotami w języku angielskim, które przewijają się przez każdy odcinek. Jest to świetne wprowadzenie malucha do nauki języka obcego.

Zabawki związane z Dorą - co wybrać?

Sklepy z zabawkami oferują szeroki wybór gadżetów, które ułatwią dziecku przeniesienie się w świat serii "Dora i przyjaciele". Najpopularniejsze są oczywiście figurki i pluszaki przedstawiające główną bohaterkę. Do wyboru mamy wiele zestawów z akcesoriami, takimi jak skuter czy karoca z kucykami, a nawet smartfon. Każde dziecko ogromnie ucieszy się także z mówiącego plecaka i magicznej bransoletki, czyli gadżetów silnie związanych z bajką "Dora i przyjaciele". Propozycją dla nieco starszych dzieci jest familijna gra planszowa, której akcja osadzona jest w mieście Dory, czyli Playa Verde.