Gdy chcesz wyremontować swój prywatny salon lub kawiarnie, zawsze zależy Ci na tym, by jego wnętrze było przystosowane nie tylko do oczekiwań domowników, lokatorów lub pracowników, ale również gości, którzy będą przecież w tym miejscu przyjmowani. Jednym z podstawowych komponentów, które muszą znaleźć się w takim miejscu, są między innymi fotele. Biorąc jednak pod uwagę ilość kształtów i fasonów, ciężko jest czasem znaleźć model, który będzie satysfakcjonować każdego. Warto w takich momentach stawiać na klasyczne rozwiązania, do których możemy zaliczyć między innymi fotele uszaki.

fotel uszakJak je wybrać i gdzie kupić? Pamiętaj, że do wyboru masz projektantów, prestiżowych producentów, sieci handlowe posiadające produkty z linii masowych i asortyment używany, który w ostatnich latach cieszy się coraz większą popularnością. Co jest najbardziej opłacalne? Tego dowiesz się z dalszej części materiału.

Koszt renowacji

Oczywiście w tym wypadku wszystko zależy od jakości warsztatu, wykorzystanych materiałów i przede wszystkim ilości wykonanej pracy. Biorąc pod uwagę, że fotele uszaki to bardzo popularne konstrukcje, większość specjalistów od renowacji mebli ma duże doświadczenie związane z pracą z nimi, więc ceny również nie powinny być zaskakująco wysokie – jeśli zmiany nie są bardzo inwazyjne. Ceny można więc przedstawić w przedziale od kilkuset złotych, do maksymalnie kilku tysięcy.

Zakup nowego fotela

Skoro fotele uszaki są tak popularne, nic dziwnego, że można je znaleźć dosłownie we wszystkich sklepach meblarskich – zarówno tych prestiżowych, jak i budżetowych. Można więc powiedzieć, że tutaj sytuacja wygląda podobnie, jak w przypadku renowacji i ceny mogą wahać się w ogromnym przedziale. Warto jednak zwrócić uwagę, że kupując asortyment od najlepszych projektantów, górna granica przestaje istnieć, ponieważ fotele uszaki mogą kosztować nawet kilkaset tysięcy złotych, jeśli wykonane i zaprojektowane są przez ikonę w świecie projektantów mebli. Czy warto jednak płacić astronomiczne kwoty za tak standardowe wyposażenie? To pozostawiamy do oceny każdemu osobiście.

Artykuł powstał we współpracy z https://mchome.pl/kategoria/fotele-uszaki.