Zabawa, która rozwija

Bardzo często młode mamy zastanawiają się, jakie zabawki są najlepsze dla kilkuletniego dziecka. Warto pamiętać o tym, że małe dziecko chętnie podejmuje zabawy konstrukcyjne, takie, w których to ono ma wpływ na ostateczny wygląd zabawki. I choć coraz młodsze dzieci coraz częściej są otaczane zabawkami elektronicznymi, warto wrócić do zabaw, które sprawdzają się od bardzo dawna. Warto wspomnieć w tym miejscu o klockach, które również i dziś stanowią jedną z ulubionych zabawek najmłodszego pokolenia.

Klocki, z których można zbudować niemalże wszystko

Klocki

Nie od dziś wiadomo, jak ważna dla prawidłowego rozwoju dziecka jest możliwość ciągłego eksperymentowania oraz rozwijania kreatywności. Klocki wafle idealnie wręcz spełniają obydwie te funkcje. Dziecko może je ze sobą łączyć w dowolny sposób, co pozwala na tworzenie konstrukcji płaskich bądź przestrzennych. W zależności od umiejętności konstrukcyjnych, klocki wafle mogą być domkiem lub zamkiem, by za chwilę zmienić się w statek kosmiczny bądź samolot. Barwa klocków dodatkowo działa na wyobraźnię dzieci. W takiej zabawie dziecko przekonuje się, że może być twórcą, a stworzony obiekt może pełnić różne funkcje potrzebne do dalszej zabawy.

Czy klocki mogą wspomagać rozwój motoryki dziecka?

Rozwijanie motoryki dużej oraz małej jest niezwykle istotne w procesie rozwoju małego dziecka. Nie od dziś wiadomo, że rozwój mowy jest związany właśnie z rozwojem motoryki. Warto więc zachęcać dziecko, by trenowało zarówno motorykę małą - co robi np. poprzez łączenie ze sobą pojedynczych klocków, jak i motorykę dużą. Klocki wafle wspaniale sprawdzą się również tutaj. Jak można za ich pomocą wspierać rozwój motoryki dużej dziecka? Z takich klocków można zbudować tor przeszkód dostosowany do wieku dziecka. Odpowiednio połączone klocki mogą stać się tunelem lub ścianą, którą trzeba przekroczyć. Takich klocków można poszukać tutaj: https://eswiatzabawek.pl/pol_m_Zabawki-kreatywne_Klocki-dla-dzieci_Klocki-wafle-981.html Przebrnięcie przez taki tor to nie tylko doskonałe ćwiczenie motoryki dużej i koordynacji wzrokowo-ruchowej, ale też przednia zabawa.