Każdy rodzic wie, że położenie malucha spać często przypomina walkę z wiatrakami. Jeśli nawet uda się dziecko uśpić, to byle zgrzyt czy trzask jest w stanie wybić małego ze snu, a wtedy proces z dodatkiem płaczu, trzeba rozpoczynać na nowo. Włączanie karuzeli z muzyką nad łóżeczkiem często nie przynosi oczekiwanego efektu. Karuzele szybko się wyłączają, dziecko wyczuwa i słyszy zachodzące zmiany, więc nawet, gdy przysypia, to nagle wybija się z drzemki, by sprawdzić, co się stało. Najczęstszy efekt to płacz, na który karuzela nie jest w stanie już pomóc. Rozwiązaniem mogą być misie szumisie.

Uszumienie do snu

Śpiący niemowlakMisie szumisie to miękkie maskotki wyposażone w małe, dyskretnie schowane głośniki, które emitują szum o różnej częstotliwości, jak i konkretne dźwięki np. suszarka, padający deszcz. Ciągły dźwięk oraz możliwość ustawienia trwania jego długości daje rodzicowi wydajne narzędzie dla uśpienia swojej pociechy. Misie szumisie mogą być trzymane przez dziecko lub leżeć koło niego w łóżeczku. Emitowany szum daje maluchowi nieprzerwane bodźce, na których może się skupić aż do momentu zaśnięcia. Miś automatycznie wyłączy się po ustawionej godzinie, tak by nie wybudzić dziecka ze snu. Jest to rozwiązanie, które pozwoli małemu członkowi rodziny odpocząć i naładować wewnętrzne akumulatory, a rodzicom odegnać perspektywę kolejnej nieprzespanej nocy spędzonej na utulaniu dziecka. Misie szumisie dają wrażenie obecności, a emitowany dźwięk szybko sprawia, że małe oczka same się zamykają.

Nowoczesne rozwiązanie dla problemów

Miś szumiś może być dobrym zamiennikiem dla tradycyjnych dodatków do łóżeczka małego dziecka jak wspomniana wyżej karuzela. Dziecko przyzwyczaja się do danego dźwięku, w efekcie w trakcie pierwszej fazy życia wyrabia się u małego dziecka odruch kojarzony z dźwiękiem, że czas już zasnąć. Misie szumisie szybko uszumią malucha do snu, pozostawiając rodzicowi więcej czasu dla siebie, jak i możliwość częstszego zmrużenia oka i cieszenia się twardym snem.