Narodziny dziecka są bez cienia wątpliwości wyjątkowym czasem dla każdej pary. Wiąże się to również z licznymi obowiązkami, jak i zakupami niezbędnych elementów dla prawidłowego funkcjonowania niemowlaka. Wraz z czasem gdy dziecko zaczyna stawiać pierwsze kroki należy wówczas naprawdę zastanowić się nad doborem obuwia, w którym to młody osobnik będzie stawiać kroki. Na co więc należy zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru butów?

 Na co zwrócić uwagę?

buty dziecięce

Pierwszą z najważniejszych kwestii jest bezpieczeństwo oraz wygoda dziecka, a szczególnie w tym przypadku stóp. Dobierając buty dziecięce trzeba spojrzeć przede wszystkim na stabilność takiego obuwia. Chodzi głównie o to by dany model dobrze trzymał stopę dziecka w ryzach, ale jednocześnie nie może to ograniczać ruchów. Zalecanymi modelami, które dobrze spisują się pod tym kątem są buty wiązane. To zdecydowanie najlepsze rozwiązanie dla małych osobników. Kolejnym istotnym aspektem jest bez wątpienia giętkość takich butów. Muszą być one sprężyste, ale z drugiej zaś strony w okolicach śródstopia twarde. Jest to niezwykle ważny element jeśli mówimy o prawidłowym rozwoju stopy u malucha.

Rozmiar oraz materiał

Buty dziecięce oprócz cech odpowiedzialnych typowo za bezpieczeństwo, muszą być również praktyczne i przyjazne dla dziecka. W tej kwestii trzeba koniecznie przyjrzeć się dokładnie wybieranemu rozmiarowi. Musi być on nieco większy od stopy- około centymetr. Ponadto dobrym wyborem są zaokrąglone czubki, które pozwolą swobodnie poruszać palcami wewnątrz. Nie mniej ważny jest także sam materiał. To szczególnie istotne w okresie letnim, gdy stopa narażona jest na nadmierne pocenie się oraz odparzenia. Materiał musi być przewiewny, a dodatkowo lekki tak by noszenie takiego obuwia nie było męczące. Sprawa wygląda nieco inaczej w porze zimowej kiedy to kluczowe jest zadbanie o ciepło wewnątrz buta. Tutaj należy być ostrożnym jeśli chodzi o podeszwę- wszelkie wcięcia mogą zatrzymywać błoto, które będzie utrudniać poruszanie się dziecku.

 Gdzie kupić?

Ostatnią już kwestią jest wybór sklepu, w którym to dokonamy zakupu. Tak naprawdę większość sklepów z obuwiem posiada rozmiary także dla dzieci. Baczniejszą uwagę należy zwrócić na wszelkiego rodzaju atesty bezpieczeństwa i certyfikaty jakości, które zapewnią, że dany model będzie odpowiedni dla bobasa.

Podsumowanie

Reasumując, wybór obuwia dla dziecka jest nie lada wyzwaniem. Stosując się do wyżej wymienionym wskazówek wybór butów będzie znacznie łatwiejszy, a dziecku z pewnością będzie wygodnie, a ponadto bezpiecznie. Tekst powstał we współpracy z https://www.sklepdorotka.pl/