Choć przy okazji pierwszych urodzin dziecka rodzice zdają sobie sprawę, iż nie będzie ono pamiętało tego wydarzenia, to jednak świętowanie pierwszego roczku stało się tradycją. W imprezie uczestniczy najbliższa rodzina oraz przyjaciele rodziców, więc należy zadbać o odpowiednią oprawę, co na pewno spodoba się też maluchowi, a w przyszłości zdjęcia z tego wydarzenia będą dla całej rodziny wspaniałą pamiątką. Po jakie ozdobne gadżety warto sięgnąć?

Balony

Na żadnych imprezach urodzinowych dla dzieci nie może zabraknąć balonów. Takie dekoracje urodzinowe mogą mieć bardzo różną formę - od prostych, kolorowych balonów, po takie z przeróżnymi napisami bądź rysunkami. Dobrze jest zadbać o to by były różnorodne, a więc w odmiennych kolorach i z ciekawymi motywami - część z napisami nawiązującymi do pierwszych urodzin, a inne z cyferką "1" czy grafikami przedstawiającymi zwierzątka lub prezenty. Nie tylko ozdobi to całą imprezę, ale z pewnością zafascynuje też malucha i przykuje jego wzrok.

Ozdoby wiszące

gadżety urodzinowePopularne dekoracje urodzinowe to papierowe ozdoby, które może podwiesić pod sufitem, na drzwiach, schodach czy nawet przed domem, by podkreślić gdzie odbywa się impreza. Także tutaj panuje spora dowolność i tego typu gadżety mogą przedstawiać napisy nawiązujące do urodzin lub jakieś ciekawe symbole. Jest to piękna dekoracja, która ożywi każde wnętrze i będzie się doskonale prezentowała na zdjęciach robionych przez gości.

Świeczki na tort

Żaden tort nie może być przedstawiony bez urodzinowych świeczek i nie inaczej wygląda to w przypadku świętowania pierwszego roczku. Warto mieć na uwadze to, że większość maluchów będzie miało problem z tym by samemu zdmuchnąć świeczkę i nie powinny się zbliżać do ognia, bowiem może to być dla nich niebezpieczne w razie niekontrolowanych gestów. Można więc sięgnąć po miniaturową świeczkę i rodzice pomagają wtedy dziecku w jej ugaszeniu. Ciekawym pomysłem jest wybranie świeczki w formie zimnego ognia, która z pewnością spodoba się maluchowi. Wybierając takie dekoracje urodzinowe, np. stąd: https://www.slubna-alejka.com.pl/pl/c/Dekoracje-Urodzinowe/99 dobrze pamiętać też o tym by ktoś z rodziny zrobił rodzicom oraz dziecku wspólne zdjęcie przy torcie.

Zastawa

Choć pierwsze urodziny zwykle są mocno celebrowane to nie powinny mieć jednak bardzo oficjalnego charakteru - powinno być to luźne spotkanie, na którym dominować będzie radość i zabawne elementy. Dobrze jest zatem zrezygnować ze zwykłej zastawy i zastąpić ją kolorowymi naczyniami jednorazowymi. Takie gadżety będą stanowić dekoracje urodzinowe, a dla samych rodziców dodatkowe udogodnienie, bowiem nie będą musieli zmywać naczyń po całej imprezie.